UDOSTĘPNIJ

Anglicy tego się nie spodziewali. Zdecydowani faworyci spotkania przegrali w regulaminowym czasie gry z Islandią, która awansowała tym samym do ćwierćfinału i zagra z Francją.

Islandczycy wygrali 2:1, choć mecz zaczął się dla nich bardzo słabo. Już w czwartej minucie do siatki po rzucie karnym trafił Wayne Rooney. Nie minął jednak kwadrans, a Islandczycy prowadzili 2:1 po bramkach Sigurdssona w 6. i 18. minucie. Faworyci nie zdołali już pokonać golkipera rywali.

Mały kraj z wyspy położonej daleko na północy zadziwił świat. Teraz pozostała siódemka będzie obawiała się Islandii. Co ciekawe, to właśnie o tej ekipie mówił Cristiano Ronaldo twierdząc, że nic nie osiągną na Euro w związku z ich „małą mentalnością”. Przypominamy, że to właśnie wtedy Islandia zdobyła pierwsze punkty remisując z faworyzowaną Portugalią.

Islandia zagra z Francją, Niemcy z Włochami, Portugalia z Polską, a Walia z Belgią.