UDOSTĘPNIJ
fot. wikimedia.org

Na piątkowym posiedzeniu Sejmu została przyjęta „ustawa dekomunizacyjna”, wedle której wszystkie odniesienia do komunizmu zawarte w nazwach ulic czy budowli zostaną usunięte.

Ustawa, za którą głosowali niemal wszyscy posłowie obecnej kadencji (jedynie jedna posłanka PO wstrzymała się od głosu) zobowiązuje samorządy do zmiany aktualnych nazw mogących upamiętniać, odnosić się lub w jakikolwiek inny sposób propagować komunizm lub inny ustrój totalitarny.

Ponadto od wejścia nowego prawa w życie samorządy nie będą mogły nadawać ulicom, budynkom i innym urządzeniom użyteczności publicznej (mosty, place itp.) nazw odnoszących się do postaci, wydarzeń i dat związanych z komunizmem lub innym ustrojem totalitarnym.

Decyzję o stwierdzeniu, że dana nazwa budowli, obiektu lub urządzenia użyteczności publicznej nawiązuje do ustroju komunistycznego będzie podejmował wojewoda po obowiązkowym zasięgnięciu opinii Instytutu Pamięci Narodowej.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


bh, źródło: niezalezna

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułRząd Orbana uruchomił antyimigrancką stronę w internecie
Następny artykułAnna Grodzka jako modelka w reklamie rajstop. „Adrian kocha wszystkie kobiety”
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również