UDOSTĘPNIJ
fot. wikimedia/Kpalion

Głosami koalicyjnych klubów PO i PSL sejm zdecydował, że wolna kwota od podatku pozostanie bez zmian. Złożony przez Twój Ruch projekt ustawy zakładał zależność kwoty wolnej od podatku od wysokości minimum egzystencji.

Za odrzuceniem projektu było 232 posłów koalicji rządzącej oraz dwóch posłów opozycji – Leszek Miller z SLD oraz Stefan Strzałkowski z PiS), przeciwko odrzuceniu zagłosowało 200 posłów opozycji, trzech wstrzymało się od głosu.

Według projektodawców opodatkowaniu nie powinny podlegać dochody nieprzekraczające wysokości minimum egzystencji. Posłowie Twojego Ruchu przypominali, że aktualne rozwiązania są absurdalne ponieważ aktualna kwota wolna od podatku (3091 zł) jest dwukrotnie niższa od dwunastokrotności minimum egzystencji.

Lista posłów głosujących za odrzuceniem projektu o zwiększeniu kwoty wolnej od podatku:

Platforma Obywatelska 

1. Achinger Elżbieta 2. Arkit Tadeusz 3. Arłukowicz Bartosz
4. Arndt Paweł 5. Augustyn Urszula 6. Aziewicz Tadeusz
7. Biernacki Marek 8. Biernat Andrzej 9. Blanik Leszek
10. Bobowska Joanna 11. Borowczak Jerzy 12. Brejza Krzysztof
13. Brzezinka Jacek 14. Bublewicz Beata 15. Budka Borys
16. Budnik Jerzy 17. Butryn Renata 18. Charłampowicz Jarosław
19. Chmielewski Stanisław 20. Cichoń Janusz 21. Ciemniak Grażyna
22. Cieśliński Piotr 23. Cycoń Marian 24. Czaplicka Barbara
25. Czechyra Czesław 26. Czernow Zofia 27. Czerwiński Andrzej
28. Czeszejko-Sochacka Ewa 29. Dąbrowska Alicja 30. Drozd Ewa
31. Dunin Artur 32. Durka Zenon 33. Dzięcioł Janusz
34. Dzikowski Waldy 35. Fabisiak Joanna 36. Fedorowicz Jerzy
37. Fiedler Arkady 38. Gadowski Krzysztof 39. Gałażewski Andrzej
40. Gapińska Elżbieta 41. Gawłowski Stanisław 42. Gądek Lidia
43. Gąsior-Marek Magdalena 44. Gelert Elżbieta 45. Gierada Artur
46. Gluza Czesław 47. Głogowski Tomasz 48. Grabarczyk Cezary
49. Grad Mariusz 50. Grupiński Rafał 51. Gut-Mostowy Andrzej
52. Halicki Andrzej 53. Hall Katarzyna 54. Hanajczyk Agnieszka
55. Henczyca Bożena 56. Hok Marek 57. Hoppe Teresa
58. Huskowski Stanisław 59. Jagła Robert 60. Janyska Maria Małgorzata
61. Jarmuziewicz Tadeusz 62. Jaros Michał 63. Jastrzębski Leszek
64. Kaczor Roman 65. Kamińska Bożena 66. Kania Andrzej
67. Karpiński Grzegorz 68. Karpiński Włodzimierz 69. Kaźmierczak Jan
70. Kidawa-Błońska Małgorzata 71. Kierwiński Marcin 72. Kluzik-Rostkowska Joanna
73. Kłosin Krystyna 74. Kochan Magdalena 75. Kolenda-Łabuś Brygida
76. Kołacz-Leszczyńska Agnieszka 77. Kołodziej Ewa 78. Konwiński Zbigniew
79. Kopacz Ewa 80. Kopaczewska Domicela 81. Korzeniowski Leszek
82. Kosecki Roman Jacek 83. Kowalski Sławomir 84. Kozaczyński Jacek
85. Kozdroń Jerzy 86. Kozłowska Iwona 87. Koźlakiewicz Mirosław
88. Krajewska Ligia 89. Kropiwnicki Robert 90. Królikowska-Kińska Elżbieta
91. Krysztofiak Przemysław 92. Krząkała Marek 93. Kucharski Cezary
94. Kulas Jan 95. Kulesza Tomasz 96. Lamczyk Stanisław
97. Lassota Józef 98. Lenz Tomasz 99. Leszczyna Izabela
100. Litwiński Arkadiusz 101. Łapiński Marek 102. Ławrynowicz Zofia
103. Maciaszek Robert 104. Małecka-Libera Beata 105. Marczułajtis-Walczak Jagna
106. Matusik-Lipiec Katarzyna 107. Mężydło Antoni 108. Miller Rajmund
109. Młyńczak Aldona 110. Mroczek Czesław 111. Mrzygłocka Izabela Katarzyna
112. Mucha Joanna 113. Munyama Killion 114. Naguszewski Tadeusz
115. Nemś Anna 116. Neumann Sławomir 117. Niedziela Dorota
118. Niemczyk Małgorzata 119. Niesiołowski Stefan 120. Nowak Tomasz Piotr
121. Nykiel Mirosława 122. Okła-Drewnowicz Marzena 123. Okrągły Janina
124. Olechowska Alicja 125. Olszewski Paweł 126. Orzechowski Andrzej
127. Orzechowski Maciej 128. Oświęcimski Konstanty 129. Pacelt Zbigniew
130. Pahl Witold 131. Papke Paweł 132. Pępek Małgorzata
133. Piechota Sławomir Jan 134. Pierzchała Elżbieta Apolonia 135. Pietraszewska Danuta
136. Pietrzczyk Lucjan Marek 137. Pięta Jarosław 138. Piotrowska Teresa
139. Plocke Kazimierz 140. Pluta Mirosław 141. Pomaska Agnieszka
142. Raczkowski Damian 143. Radziszewska Elżbieta 144. Raniewicz Grzegorz
145. Raś Ireneusz 146. Rozpondek Halina 147. Rusinowska Beata
148. Rutkowska Dorota 149. Rutnicki Jakub 150. Rynasiewicz Zbigniew
151. Rząsa Marek 152. Rzymełka Jan 153. Schetyna Grzegorz
154. Sibińska Krystyna 155. Siedlaczek Henryk 156. Sikorski Radosław
157. Skowrońska Krystyna 158. Sławiak Bożena 159. Sługocki Waldemar
160. Sosna Aleksander 161. Stachowicz Katarzyna 162. Staroń Lidia
163. Suchowiejko Wiesław 164. Suski Paweł 165. Sycz Miron
166. Szczerba Michał 167. Sztolcman Grzegorz 168. Szumilas Krystyna
169. Szydłowska Bożena 170. Szymański Tomasz 171. Śledzińska-Katarasińska Iwona
172. Święcicki Marcin 173. Świło Teresa 174. Tomański Piotr
175. Tomaszak-Zesiuk Irena 176. Tomaszewski Jan 177. Tomczak Jacek
178. Tomczyk Cezary 179. Tomczykiewicz Tomasz 180. Trybuś-Cieślar Aleksandra
181. Tusk Łukasz 182. Tyszkiewicz Robert 183. Van der Coghen Piotr
184. Vincent-Rostowski Jan 185. Wardzała Robert 186. Wielichowska Monika
187. Witczak Mariusz 188. Wojnarowski Norbert 189. Wolak Ewa
190. Woźniak Małgorzata 191. Wójcik Marek 192. Zakrzewska Jadwiga
193. Zaremba Renata 194. Zawadzki Ryszard 195. Zieliński Maciej
196. Ziemniak Wojciech 197. Żmijan Stanisław 198. Żmuda-Trzebiatowska Ewa

Polskie Stronnictwo Ludowe

1. Borawski Edmund 2. Borkowski Krzysztof 3. Bramora Artur
4. Garczewski Romuald 5. Godson John Abraham 6. Grzeszczak Eugeniusz Tomasz
7. Kalemba Stanisław 8. Kasprzak Mieczysław 9. Kłopotek Eugeniusz
10. Kmiecik Henryk 11. Łopata Jan 12. Maliszewski Mirosław
13. Ozga Krystyna 14. Pasławska Urszula 15. Pawlak Mirosław
16. Pawlak Waldemar 17. Piechociński Janusz 18. Racki Józef
19. Sajak Paweł 20. Sawicki Marek 21. Smolarz Henryk
22. Sosnowski Zbigniew 23. Stefaniuk Franciszek Jerzy 24. Sztorc Andrzej
25. Tokarska Genowefa 26. Walkowski Piotr 27. Zgorzelski Piotr
28. Żelichowski Stanisław

Sojusz Lewicy Demokratycznej

1. Miller Leszek

Prawo i Sprawiedliwość

1. Strzałkowski Stefan

Posłowie niezrzeszeni

1. Galla Ryszard 2. Jagiełło Jarosław Tomasz 3. Piątak Andrzej
4. Ziętek Jerzy

 

źródło: bankier.pl / sejm.gov.pl