UDOSTĘPNIJ

Sejm RP niedługo będzie mógł się pochwalić nowym logiem, które kosztowało polskiego podatnika kilkadziesiąt tysięcy złotych. 

Nowe logo Sejmu, które kosztowało ponad 50 tysięcy złotych nie różni się wiele od poprzedniego,które było używane przez zaledwie 4 lata i kosztowało o wiele mniej, bo jedyne 5 tysięcy złotych.

Na nowym logo widzimy owal dachu polskiego parlamentu, który jest podparty na literach układających się w słowo SEJM, gdzie litera J została przedstawiona w formie polskiej flagi.

Poniżej prezentujemy dla porównania: stare logo Sejmu RP za 5 tysięcy złotych (po lewej) i nowe logo Sejmu RP za 50 tysięcy (po prawej).

nowe i stare logo sejmu

Oprócz 50 tysięcy złotych – które przeznaczono na wynagrodzenie dla projektanta loga – polski podatnik będzie musiał sfinansować również zmianę wszystkich dokumentów, wizytówek, plakietek itp. gdzie widnieje stare logo.

Autorem nowego loga Sejmu jest Jerzy Janiszewski, twórca słynnego logo Solidarności i mniej udanego symbolu polskiej prezydentury w UE.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


bh, źródło: fakt

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułCzechy: Referendum ws. wyjścia z UE coraz bliżej
Następny artykułRosja nałożyła na Polskę kolejne embargo
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również