UDOSTĘPNIJ
fot. wikipedia.org/Michał Józefaciuk

Platforma Obywatelska jest dzisiaj potrzebna Polsce i Polakom, jak nigdy wcześniej. Dlatego, że reprezentuje wartości tak bliskie wielu ludziom: wolność, szacunek dla drugiego człowieka, poczucie bezpieczeństwa. I zaufanie. Wspólnie z obywatelami stajemy w obronie najważniejszych wartości.

Chcę, żeby Platforma była znowu symbolem otwartej, twórczej, odważnej dyskusji o Polsce. Przed nami ciężki marsz, trudna droga. Przed nami wiele etapów. Platforma Obywatelska musi być gotowa do odsunięcia PiS od władzy. Dziękuję za każdy dzień ciężkiej, wspólnej pracy. Wszystko jeszcze przed nami. Jestem przekonany.

PiS chce zniszczyć wszystko, co cieszy się niezależnością. Szykuje skok na kolejny filar demokracji – tym razem na sądownictwo. Politycy PiS chcą wprowadzić zmiany, które skrajnie upolitycznią sądy. Dobrze wiedzą, że jest to wbrew Konstytucji, dlatego zawczasu sparaliżowali Trybunał Konstytucyjny, żeby nikt im nie przeszkodził.

Zbigniew Ziobro zamierza wprowadzić do każdego sądu swojego człowieka, który będzie mógł blokować prace prezesa sądu. Ofiarą rządów PiS ma paść także Krajowa Rada Sądownictwa. Minister sprawiedliwości planuje, by członkowie tego gremium byli wybierani przez większość rządzącą, czyli przez polityków.

Polska jest krajem Unii Europejskiej. Sądy muszą pozostać niezależne. Będziemy walczyć z każdą próbą upolitycznienia sądownictwa.

Grzegorz Schetyna

 

2 KOMENTARZY

  1. Puki co platforma reprezentuje: Fałsz Obłudę Pychę Hipokryzję Korupcję kolesiostwo nepotyzm i pogardę dla obywatela. Tak Panie Grzesiu „nie ujawnię bilingów” schetyno. Tusk cię odsunął na bok po aferze hazardowej bo w niej maczałeś paluchy. Jesteś Pan cwaniak do potęgi. Platforma jest już martwa.

  2. Ten Schetyna ma Polaków za idiotów. Nie wystarczy wstawić sobie sztuczną szczękę żeby udawać człowieka w pełnym słowa znaczeniu. Ten osobnik nie ma ani honoru ani wstydu. Żałosna postać popierana przez SB-ków, UB-ków, WSI, KOD i innych zdrajców Polski. I taki szkodnik żyje za nasze podatki. Polacy czas się ocknąć! Wyłączcie TVN, Polsat a włączcie własny rozum!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ