UDOSTĘPNIJ

Khaled Al-Saqaby, saudyjski psycholog i terapeuta, opublikował w serwisie YouTube film, na którym instruuje jak prawidłowo i z „woli Allaha” bić swoją żonę. Kontrowersyjne nagranie w ciągu miesiąca obejrzało ponad 300 tysięcy internautów.

Na początku swojego wystąpienia Al-Saqaby oświadcza, że bicie żony to „trudna i niejednoznaczna kwestia”. Terapeuta twierdzi jednak, że kary cielesne uczą kobietę jak „odpowiednio się zachowywać”. Według słów muzułmańskiego psychologa ciosy należy zadawać bez gniewu i furii, respektując zasady wiary.

Khaled Al-Saqaby zaznacza, że nie należy bić żony kijem, pałką oraz ostrymi przedmiotami. Muzułmanin poleca swoim widzom inne przedmioty, które według jego opinii, są bardziej wskazane do użycia w takich sytuacjach.

Przed dokonaniem aktu przemocy terapeuta zaleca, aby przypomnieć kobiecie jej prawa i obowiązki wynikające z woli Allacha. Według Al-Saqabiego „dużym problemem” naszych czasów jest fakt, iż kobiety uzurpują sobie prawa równe mężczyznom.

W ostatnim tygodniu w Arabii Saudyjskiej weszły w życie przepisy, które zabraniają kobietom odbierania oraz sprawdzania zawartości telefonu swojego męża. Przedstawicielki płci pięknej, które złamią powyższe prawo będą mogły trafić do więzienia lub zostać poddane karom cielesnym.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

Józef Gawron, źródło: http://www.vesti.ru/doc.html?id=2752471

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również