UDOSTĘPNIJ
fot. pixabay / wikimedia

Samotna matka czwórki dzieci z Łodzi musi oddać 15 tysięcy złotych alimentów, ponieważ jeden z urzędników popełnił błąd. Centrum Świadczeń Socjalnych przyznaje, że błąd leży po stronie instytucji i wie, że sytuacja finansowa samotnej matki jest ciężka, jednak nie zamierza odstąpić od ściągania należnych pieniędzy.

Od 2010 roku, Joanna Tarka, samotnie wychowująca czwórkę dzieci, pobierała na nie świadczenia alimentacyjne. Jednak po czterech latach urzędnicy zorientowali się, że któryś z nich popełnił błąd przyznając świadczenie na jedną z córek pani Joanny, której alimenty się nie należą.

W efekcie samotna matka musi teraz zwrócić ponad 15 tysięcy złotych. Centrum Świadczeń Socjalnych ściągnęło już część długu zajmując świadczenia alimentacyjne z kilku miesięcy, w wysokości 5 tysięcy złotych, na pozostałe dzieci.

 –  To jest dla mnie chora sytuacja. Pisałam odwołania, opisywałam swoją sytuację, że jest mi ciężko, że jestem samotną matką. Myślałam, że urząd przychyli się do mojej prośby […] Spotkałam się z negatywną odpowiedzią, że niestety błędy się zdarzają i za te błędy niestety ja muszę ponieść konsekwencje, nie urzędnik – żali się Tarka w rozmowie z TVN24.

Kobieta przyznaje, że teraz jej sytuacja finansowa poważnie się pogorszy i obawia się, że w ramach ściągania długu zostanie jej odebrane kolejne świadczenie tj. 500+ na dzieci.

Centrum Świadczeń Socjalnych przyznaje, że wina leży po stronie jednego z urzędników i zdaje sobie sprawę ze złej sytuacji finansowej samotnej matki, jednak nie zamierza odstępować od ściągania długu.

Przyznajemy, że to nasz błąd, ale to są pieniądze publiczne i przepis ustawy mówi o zwrocie nienależnie pobranych świadczeń – powiedział TVN24, Grzegorz Pilaszek, dyrektor Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi.

bh, źródło: tvn24

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułLewandowski pod falą krytyki za udział w akcji charytatywnej
Następny artykułKongres Kobiet: Feministki zabrały mężczyznom toalety
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również