UDOSTĘPNIJ
060827-N-6477M-395 Waziriya, Iraq (Aug. 27, 2006) - A Vehicle Born Improvised Explosive Devise (VBIED) after exploding on a street outside of the Al Sabah newspaper office in the Waziryia district of Baghdad, Iraq. The VBIED destroyed more than 20 cars, killing two people and wounding as many as 30. U.S. Navy photo by Mass Communication Specialist 2nd Class Eli J. Medellin (RELEASED)

Po krwawych wydarzeniach w Belgii, Państwo Islamskie dopuściło się kolejnego ataku. Jak zazwyczaj, przy użyciu zamachowca samobójcy. Tym razem, tragedia miała miejsce w Iraku.

Terrorysta zdetonował się na się na stadionie piłkarskim w Al-Asrija, na południe od Bagdadu. Jak donosi agencja AFP, w wyniku zamachu zginęło 29 osób, a około 60 zostało rannych. Samobójca zdetonował się na trybunach, kiedy piłkarzom wręczano nagrody.

Do zamachu niemal natychmiast przyznało się ISIS. To już kolejny taki atak w Iraku. W lutym, w wyniku podobnego zdarzenia zginęło aż 100 osób. Irakijska armia nieustannie walczy z żołnierzami Państwa Islamskiego na północy i zachodzie kraju.

źródło: espn

 

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również