UDOSTĘPNIJ

Nic tak naszego pięknego kraju słowiańskiego nie osłabia, jak głupota rządzących. Głupota, której źródła tkwią w zranionych ambicjach, teoriach spiskowych i prymitywnej zemście. Najgorsze w tym jest to, że wyborcy biorą czynny udział w tym chocholim tańcu. Ciężko dziś spotkać w sieci dwóch ludzi o zupełnie innym światopoglądzie, którzy potrafią ze sobą konstruktywnie rozmawiać. Ludzi, którzy postawieni wobec faktów potrafią powiedzieć: „Ok masz rację — myliłem się”.

Sam fakt, że stan debaty w Polsce jest poniżej poziomu szamba, powinien dać do myślenia. Z jakiego powodu się tak dzieje? Czy to my obywatele mamy ze sobą problem? Czy może ktoś nam w głowach miesza? Oczywiście prawak będzie twierdził, że to robota lewaków a lewak, że prawaków. Prawda leży pośrodku, nic w polityce nie jest czarno białym. Tak więc nieważne jest, kto miesza, ważne jest to, że miesza, a ludzie dają się wciągać w wojenki polityków. Wojenki, w których głównym hasłem jest zawołanie: „Bóg Honor Ojczyzna!”. To jest droga donikąd.

Poseł Kaczyński dał nam szkołę i pokazał, że demokracja w Polsce to mit i że używając jej narzędzi, można każdą gównianą zmianę przeprowadzić. Jestem przeciwnikiem PiS-u nie tylko z powodów światopoglądowych, bo oprócz tego, że mają dość specyficzne pojęcie religijności i nie odróżniają Jezusa od biskupa, to nie ma w tej partii ludzi kompetentnych, za to są dyspozycyjni. PiS w swoim programie ma kilka dobrych pomysłów i niestety nie będą one zrealizowane, ponieważ Kaczyński nie ma zaplecza personalnego.

Art. 4. Konstytucji mówi:

Władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu. Naród sprawuje władzę przez swoich przedstawicieli lub bezpośrednio.

A społeczeństwo jest bezwolne i nie konstatuje, że za chwilę będzie zamiecione na lata, ponieważ żadna następna władza z tych, co są na politycznym rynku, nie odda tego, co PiS wprowadził. Ciekawe jak to będzie, gdy przyjdą następne ekipy? Czy uwolnią TVP? Czy zrewidują ustawę o inwigilacji, zmiany w TK? Czy prawica zdaje sobie sprawę z tego, że może za jakiś czas, zamiast oglądać, w TV reportera z telewizji Trwam, oglądać będzie na okrętkę marsze Kodu?

„Szanuj swoich obywateli, inaczej będą tobą gardzić.”

Powiedział to Arystoteles i te słowa nie tylko politycy powinni sobie wziąć do serca.

Od wychowywania Polaków jest Kościół.

Prezes i Spółka z ograniczonym horyzontem

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułPoważna wpadka wiceszefa Kukiz’15. „4 czerwca? hmm, podpowiedź?” (video)
Następny artykułMedia: Rząd chce wykreślenia Puszczy Białowieskiej z listy Światowego Dziedzictwa UNESCO
Mariusz Hnatiuk

Bloger, współtwórca portalu PolskiAteista.pl Poza stadem… Jestem zwolennikiem laickości państwa, w którym każdy zna swoje miejsce — rząd jest w parlamencie, a religie w swoich kościołach. Nie jestem ateistą wojującym z Bogiem, bo jest to walka z wiatrakami. Jestem natomiast ateistą wojującym z religijnymi absurdami, które są używane do tworzenia sztucznych podziałów między ludźmi o różnych światopoglądach. Szanuję osoby wierzące i ich przekonania, i tego samego oczekuję w zamian. Szukam wspólnej płaszczyzny do prowadzenia konstruktywnej wymiany poglądów. Interesuję się psychologią społeczną w zakresie wpływu stereotypów na relacje między ludźmi.

Zobacz również