UDOSTĘPNIJ
źródło: wikimedia.org/TVN S.A., flickr.com

Obecna walka o sądownictwo w Polsce jest szeroko komentowana na świecie. Takiego zaangażowania ze strony Brazylijczyków nikt się jednak nie spodziewał. Jeden z postów na facebookowym profilu TVN24 skomentowała pokaźna grupa trolli zza oceanu.

Niemałą konsternację, nawet wśród zagorzałych wrogów PiS wywołał widok pod jednym z postów TVN24. Artykuł pod tytułem „Protesty przeciwko zmianom w sądownictwie w całej Polsce” żywo komentowali bowiem tacy użytkownicy Facebooka jak Junior Sanches, Ariel Oliver czy Elvis Julyana.

Każdy z Brazylijczyków pozostawił pod postem słowa „Precz z Kaczorem – dyktatorem”. Kilkadziesiąt komentarzy pojawiło się w ciągu dwóch minut. Obserwujący to, co działo się pod postem, nie mają wątpliwości. To działanie płatnych trolli. Tak groteskowy nawał w jednym miejscu i czasie sprawił, że doszło raczej do wielkiej demaskacji, a nie akcji uderzającej w PiS.

Oczywiście można założyć, że wszyscy ci ludzie to prawdziwe osoby, a ich komentarze pisane były niezależnie. To jednak nieprawdopodobne, by młodzi Brazylijczycy tak pilnie przyglądali się sytuacji w Polsce, a później wszyscy w praktycznie jednej chwili wystawili pod tym samym postem ten sam komentarz w tym samym czasie.

źródło: facebook.com/tvn24
źródło: facebook.com/tvn24
źródło: facebook.com/tvn24
Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułZandberg: Ziobro to zwykły kłamca
Następny artykułMają haka na Owsiaka. Prokuratura w akcji, Woodstock zagrożony
Przemysław Terlecki

Nie. Marszałek z PiS nie jest moim wujkiem.

Zobacz również