UDOSTĘPNIJ

Tomasz Terlikowski przegrał spór z Anną Grodzką. Sąd uznał, że nie wolno mówić, iż Anna Grodzka to mężczyzna, gdyż wiąże się to z naruszeniem dóbr osobistych. 

Terlikowski stwierdził, że posłanka Grodzka to mężczyzna, ponieważ „operacja okaleczenia czy przeszczepienia czegokolwiek” nie może zmienić genów, które determinują płeć. Sąd nie podzielił jego punktu widzenia i rozstrzygnął spór na rzecz Grodzkiej.

– Jeśli w stosunku do osób po zmianie płci będzie można używać formy ich poprzedniej płci, to zaprzeczamy sensowi istnienia tych ludzi – mówiła Grodzka dla natemat.pl w 2012 roku, kiedy to pozwała Terlikowskiego.

Katolicki publicysta nie zgadza się z wyrokiem.

– To powrót lewackiej cenzury. Od teraz politycy lewicy będą mieli placet na wypowiadanie każdej bzdury na temat transseksualizmu, a gdy ktoś będzie chciał przypomnieć, że wyrok sądu nie zmienia genów, że tożsamość płciowa to także geny, i że operacyjnie nie da się ich zmienić, będzie można ich skazywać, o ile odniosą się do konkretnej osoby – napisał Terlikowski na Fronda.pl.

– Nie ma na ziemi sądu, który mógłby mnie przekonać, że czarne jest białe a białe czarne – dodał katolicki publicysta.

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykuł50-latkowie w areszcie za olejek konopny dla chorej matki
Następny artykułRząd rozważa ponowne podniesienie wieku emerytalnego
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również