UDOSTĘPNIJ
Fot. Wikipedia (Adrian Grycuk)

Rzecznik Platformy Obywatelskiej Jan Grabiec przeprowadził na Twitterze sondę, spodziewając się wysokiego poparcia w potencjalnych wyborach prezydenckich dla przewodniczącego Rady Europejskiej, Donalda Tuska. Wyniki tak go jednak zaskoczyły, że… musiał je zablokować.

W krótkiej ankiecie Grabiec zapytał obywateli posiadających konto na Twitterze na kogo zagłosowaliby w następnych wyborach prezydenckich. Wybrać mogli pomiędzy trzema kandydatami – Andrzejem Dudą, Markiem Suskim oraz Donaldem Tuskiem. Wyniki okazały się dużo bardziej kontrowersyjne niż się spodziewano.

Sondę wygrał zdecydowanie obecny prezydent, który zdobył 64% głosów. Na drugim miejscu uplasował się… Marek Suski z poparciem wysokości 24%. Donald Tusk tym razem zamknął stawkę, zdobywając zaufanie jedynie 12% osób biorących udział w ankiecie.

Sam Jan Grabiec najwyraźniej był bardzo zdziwiony wynikami własnej sondy, ponieważ po krótkim czasie od jej rozpoczęcia postanowił ograniczyć do niej dostęp. Niewiele to jednak zmieniło – użytkownicy Twittera bardzo szybko zrobili screeny ankiety, które od razu obiegły sieć. Polityk przekonał się więc bardzo boleśnie o tym, że w internecie rzeczywiście nic nie ginie, więc naprawdę trzeba uważać przy wyborze publikowanych treści.

Fot. Twitter
Fot. Twitter

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również