UDOSTĘPNIJ
fot. wikimedia / Jacek Karczmarz

Dziennikarz Jakub Mendek poinformował, że ministerstwo środowiska podczas spotkania z Międzynarodową Unią Ochrony Przyrody zamierza wyjść z propozycją wykreślenia Puszczy Białowieskiej z listy Światowego Dziedzictwa UNESCO. Ma to ułatwić wyrąb drzew w Puszczy.

W sobotę 4 czerwca do Polski ze specjalną wizytą przyjeżdżają członkowie Międzynarodowej Unii Ochrony Przyrody, którzy zaniepokojeni ostatnim zwiększeniem wyrębu drzew, będą sprawdzać – na zlecenie UNESCO – jak wygląda sytuacja w Puszczy Białowieskiej. Ma to miejsce na podstawie specjalnych postanowień, na które zgodziła się Polska ubiegając się o wpisanie Puszczy na listę.

Jak z kolei poinformował dziennikarz radia TOK FM, Jakub Mendek, polskie władze będą starały się przekonać przybyłych ekspertów to wykreślenia Puszczy Białowieskiej z listy Światowego Dziedzictwa UNESCO.

fot. twitter
fot. twitter

Ministerstwo Środowiska oficjalnie jednak zaprzecza doniesieniom dziennikarza w specjalnym komunikacie.

 – Minister Środowiska nie zamierza wnioskować o wykreślenie Obiektu Światowego Dziedzictwa „Bialowieza Forest” z listy obiektów dziedzictwa przyrodniczego. W trakcie wizyty ekspertów IUCN w dniach 4-8 czerwca 2016 r. obiekt będzie wizytowany w odniesieniu do kryteriów przyrodniczych – czytamy w komunikacie resortu środowiska.

Po przejęciu władzy przez Prawo i Sprawiedliwość oraz objęciu teki ministra środowiska przez Jana Szyszko zwiększono wycinkę drzew w znajdującej się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO Puszczy Białowiejskiej. Obóz władzy tłumaczy to „ratowaniem lasu”, jednak ekolodzy wskazują, że chodzi jedynie o pieniądze, ponieważ min. środowiska polecił wyrąb ponad czterokrotnie większej ilości drzew niż jest to potrzebne to ochrony Puszczy.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: newsweek

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułSami sobie gotujemy los
Następny artykułMON da 500 zł miesięcznie każdemu kto wstąpi do Obrony Terytorialnej
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również