UDOSTĘPNIJ
fot. pixabay.com

Jak donosi Puls Biznesu Ministerstwo Finansów przygotowuje się do obłożenia e-papierosów akcyzą by zwiększyć wpływy do budżetu. Powstał już specjalny raport, który wprost nawołuje do nowego podatku. 

Kilka tygodni temu po raz pierwszy pojawiła się informacja o przygotowaniach polskiego rządu do wprowadzenia nowego podatku. Ministerstwo Finansów nie zaprzeczało wtedy i zapewniało, że ewentualne obłożenie akcyzą coraz popularniejszych e-papierosów nie wpłynie znacząco na działalność gospodarczą podmiotów zajmujących się obrotem tymi produktami.

Pomysł obłożenia e-papierosów akcyzą jest oczywiście konsekwencją coraz większej popularności tych produktów, które w najbliższej przyszłości mogą przewyższyć popularność wyrobów z naturalnego tytoniu. W kontekście zwiększającej się popularności „alternatywnego palenia” Krajowa Izba Gospodarcza zleciła stworzenie raportu, w którym autorzy proponują opodatkowanie e-papierosów a także liquidy (wkłady do e-papierosów).

Producenci e-papierosów podchodzą do pomysłu polskiego rządu bardzo krytycznie i podają przykład Włoch, gdzie po opodatkowaniu e-papierosów ceny znacznie wzrosły a sprzedaż spadła ze względu na szarą strefę i przerzucenie się klientów na sklepy internetowe, które oferują tańsze produkty z innych krajów.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
ŹRÓDŁOdziennik.pl
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułNowy sondaż: W Sejmie tylko trzy partie
Następny artykułAntysystemowcy osobno, nie będzie sojuszu Kukiz-Korwin
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również