UDOSTĘPNIJ

Podczas gdy debatę publiczną elektryzuje kwestia napływu do Europy uchodźców z Afryki i Bliskiego Wschodu, polski rząd kilka dni temu odmówił pomocy polskim uchodźcom z Ukrainy. Rękę do nich wyciągnęli włodarze piłkarskiego klubu Legia Warszawa.

Od każdego biletu sprzedanego na mecz przeciwko SSC Napoli, który będzie pierwszym spotkaniem rundy grupowej Ligi Europy rozegranym przy Łazienkowskiej 3, Legia Warszawa przekaże równowartość 1 euro na rzecz sprowadzenia do ojczyzny polskich uchodźców ze strefy wojennej w Donbasie. – czytamy komunikat na portalu internetowym klubu

Prezes Zarządu Legii Warszawa, Bogusław Leśnodorski stwierdził, że w Donbasie znajduje się kilkuset Polaków, których bezpieczeństwo jest zagrożone i warto im pomóc.

Polacy mieszkający na wschodzie Ukrainy, ogarniętej działaniami wojennymi ostatnio dwukrotnie apelowali do polskiego rządu o pomoc. Za każdym razem spotykali się z odmową – o sprawie pisaliśmy tutaj.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

ds, źródło: Legia.com

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułJanusz Palikot nie jest już posłem
Następny artykułPILNE: Tragedia w Wielkim Meczecie w Mekce. 62 osoby nie żyją
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również