UDOSTĘPNIJ

Jak dowiedzieli się dziennikarze RMF24, rząd Prawa i Sprawiedliwości przygotował projekt ustawy, według którego zostaną obniżone emerytury byłych funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa w PRL. 

Nowy projekt ustawy autorstwa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji obejmie ok. 12 tysięcy byłych funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa. Zakłada on obniżenie ich emerytur z aktualnego średniego pułapu na poziomie 3,2 tys. złotych (niektórzy pobierają nawet od 10 do 20 tys. miesięcznie) do maksymalnie 2,1 tys. zł.

Jak podkreśla autor projektu, wiceminister MSWiA Jarosław Zieliński, regulacja nie obejmie byłych milicjantów, którzy nie pracowali dla SB. Chodzi jedynie o funkcjonariuszy SB w znaczeniu służb specjalnych PRL.

Ustawa obejmie natomiast aktualnie czynnych policjantów, którzy w przeszłości pracowali w SB, bez względu na to, że zostali pozytywnie zweryfikowani po 1989 roku.

Według obliczeń MSWiA, obniżka eSBeckich emerytur pozwoli na oszczędności rzędu 250 milionów złotych rocznie.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: rmf24

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułOpozycja przerażona. PiS z ponad 4-krotnie większym poparciem niż Nowoczesna
Następny artykułWarszawskie Forum Samorządowe apeluje o nowoczesną metropolię
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również