UDOSTĘPNIJ
fot. wikimedia / Jess Mann

Wiceminister zdrowia Jarosław Pinkas oświadczył, że rząd Prawa i Sprawiedliwości zrobi wszystko, by coraz bardziej popularna w wielu krajach tzw. wódka w proszku, nie była sprzedawana w Polsce. Ministerstwo chce zakazać jej sprzedaży na terenie Polski.

„Wódka w proszku” to opracowany przez amerykańskich naukowców wysokoprocentowy alkohol w postaci proszku (wystarczy go rozpuścić w wodzie i wódka gotowa). Produkt od ubiegłego roku stał się prawdziwym hitem w Stanach Zjednoczonych i wielu krajach zachodnich.

Tak się jednak najprawdopodobniej nie stanie w Polsce, ponieważ ministerstwo zdrowia chce zakazać legalnej sprzedaży „wódki w proszku”. Według obozu władzy pogłębiłoby to problem alkoholizmu w Polsce.

Podobnego zdania jest Polska Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, która przekonuje, że po wprowadzeniu produktu na polski rynek, spożycie alkoholu drastycznie by wzrosło, ponieważ jest on bardzo łatwy do przygotowania.

 – Napój alkoholowy można by sporządzić wszędzie, w domu, na wycieczce czy imprezie masowej – przekonuje dyrektor PARPA, Krzysztof Brzózka.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródo: gpc

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułKaczyński chce beatyfikacji brata? PiS odpowiada
Następny artykułWiemy z kim zagramy w 1/8 finału EURO’16
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również