UDOSTĘPNIJ

Ryszard Petru zaapelował do Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii, którzy mają obywatelstwo. Lider .Nowoczesnej uważa, że Wielka Brytania powinna zostać w Unii Europejskiej. 

– W referendum chodzi o znacznie więcej niż kalkulacje spadku wartości walut, skutki ekonomiczne i politykę. Korzenie Unii Europejskiej sięgają traumatycznego okresu powojennego i współdziałania 6 państw, które doświadczone wojną rozumiały wagę i potrzebę wspólnoty ideowej i ekonomicznej.

– Dziś, dzięki kilkudziesięcioletnim staraniom wielu ludzi, ta wspólnota liczy 28 państw i trudno byłoby znaleźć kogoś, kto w jakikolwiek sposób nie jest jej beneficjentem.

– Mam ogromną nadzieję, że w jutrzejszym referendum Brytyjczycy zdecydują o pozostaniu w Unii Europejskiej. Wiemy, że Europa nie jest idealna. Wspólnie, podobnie jak poprzednie pokolenia, możemy ją usprawniać i w drodze dialogu oraz wzajemnego poszanowania przekształcać w coraz lepsze miejsce do życia.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułWatykan ugiął się przed Turcją. Papież nie wspomni o ludobójstwie
Następny artykułPosłanka Nowoczesnej oburzona: Kaczyński zmusza mnie do chodzenia w cienkich bluzkach
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również