UDOSTĘPNIJ

„Solidarność” chce, aby za handel w niedzielę, wigilię Bożego Narodzenia i Wielką Sobotę można było pójść nawet na 2 lata za kratki. Biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenia obrażające uczucia religijne – kiedy to animator w Wiązownicy nie przerwał gry w piłkę i nie kazał grającym dzieciom klękać podczas przechodzącej nieopodal procesji za co stracił pracę – można się spodziewać, iż podczas prac nad projektem tej ustawy w komisjach Polacy lepszego sortu zaostrzą ten projekt ustawy dokonując kosmetycznych zmian zastępując „do 2 lat więzienia” „od 2 lat więzienia”. Oprócz zakazu handlu w niedzielę związkowcy chcą także takiego samego zakazu w wigilię i wielką sobotę.

Kilka lat temu protestowałem przeciwko projektowi zakazu handlu w niedzielę przebierając się w strój biskupa, za co od wielu osób oberwałem, nawet tych teoretycznie lewicowych, niemniej jednak z perspektywy czasu stwierdzam, iż był to dobry happening i nadal wszelkimi możliwymi sposobami będę bronił Polski przed zakusami katotalibów, którzy chcą z Polski zrobić kraj stricto wyznaniowy.

ja biskup tvn24

W poprzedniej kadencji Sejmu praktycznie identyczny projekt złożyli posłowie PiS, PO, PSL i SP. Wszak, jak mówi przykazanie Boże należy „pamiętać, aby dzień święty święcić”.

Przypominam wszystkim owładniętym potrzebą przypodobania się zachłannemu klerowi, że każdy dzień wolny od pracy to strata 5-6 mld PLN obrotu gospodarczego. Są to ogromne straty dla budżetu państwa, firm, które mimo zamknięcia na jeden dzień ponoszą koszty stałe i przede wszystkim straty dla pracowników.  

Jak wylicza Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji zakaz handlu w niedziele spowoduje 3-7% spadku obrotu tygodniowego w sklepach, co przełoży się na likwidację ponad 25 000 miejsc pracy w samych hiper- i supermarketach. 

Na miejscu polityków z opozycji złożył bym poprawkę do tego projektu ograniczającą handel w niedzielę wyłącznie do handlu gusłami, zabobonami, zbawieniami, rozgrzeszeniami i sakramentami. Ci którzy powinni dbać o miejsca pracy chcą kilkadziesiąt tysięcy osób pozbawić tej pracy. Nie pozwólmy, aby ajatollahowie i kler zawładnął naszym życiem decydując o wszystkim oraz podporządkowując prawo swoim urojonym ideologiom.  

Te pojawiające się w Polsce pomysły #dobrazmiana cieszą naszych południowych sąsiadów, których sklepy w niedzielę będą kilka razy bardziej zapełnione przybywającymi tam na zakupy Polakami.

Ajatollahowie STOP!

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułUkraińscy kibice przed meczem z Polską: Zrobimy wam drugą Rzeź Wołyńską
Następny artykułPolacy w jego sklepach są traktowani jak robaki. Musiała rodzić w toalecie
Armand Ryfiński

Armand Ryfiński – Poseł VII kadencji Sejmu RP, przedsiębiorca, racjonalista, lewicowiec. Zwolennik obywatelskiego, przyjaznego, świeckiego, społecznego i nowoczesnego państwa.
Zwolennik pro-aktywnego podejścia do życia, zdrowego odżywiania, ekologii, egalitaryzmu społecznego i rozdziału państwa od Kościoła.
Przeciwnik biurokracji, stereotypów, guseł i zabobonów oraz nachalnego narzucania innym własnych poglądów.
Prywatnie przede wszystkim szczęśliwy Tata.

Zobacz również