UDOSTĘPNIJ
Manifestacja KOD-u, fot. wikimedia

Po zakończonych marszach, jak zawsze, rozpoczęła się dyskusja nt. liczebności poszczególnych manifestacji. Największe rozbieżności dotyczą największego z marszów, zorganizowanego przez Komitet Obrony Demokracji.

Jak podają media opierając się na danych zebranych przez organizatorów marszów i policję „Parada Schumana” zebrała dzisiaj ok. 2 tysięcy uczestników. Ponad dwa razy więcej, bo ok. 4,5 tysiąca osób uczestniczyło w marszu narodowców „Odwagi, Polsko!”.

Największe rozbieżności w szacunkach dotyczących liczebności pojawiły się w odniesieniu do „Błękitnego Marszu” zorganizowanego przez Komitet Obrony Demokracji i inne formacje opozycyjne.

Według danych podawanych przez stołeczny ratusz, w marszu przeciwko obozowi władzy udział wzięło ok. 240 tysięcy osób. Jednak według danych Policji, było to jedynie 40 tysięcy uczestników.

Jak jednak podkreśla warszawska policja, posiadana przez nich liczba dotyczy początku marszu i istnieje możliwość, że więcej osób dołączyła do manifestacji już w jej trakcie.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: fakt

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułKaczyński o protestach przeciwko PiS: Niewielkie zmartwienie
Następny artykułTajemniczy Petru: Kaczyński się nas boi, bo robi „live na Facebooku” (video)
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również