UDOSTĘPNIJ

Zainspirowany dyskusją pod filmikiem z Piotrem z Poznania (czarnoskórym zwolennikiem KNP) postanowiłem sporządzić rozmówki ułatwiające dyskusje z korwinistami. Ponieważ – w ślad za Krulem mówiącym w kółko jedno i to samo (Hitler, homosie, banda czworga, UE, tfu) – używają oni oklepanych argumentów, łatwo zebrać w jednym miejscu ich odpowiedzi (coś na wzór Frequently Asked Questions.)

Jeżeli jesteś przeciwnikiem Krula i przytoczysz rozmówcy (zwolennikowi) jakiś kompromitujący Korwina cytat, będzie się Twój rozmówca bronił następująco:

 1. Tego Korwin nie powiedział.
 2. Nawet jeżeli Korwin tak powiedział, to jest to wyrwane z kontekstu.
 3. Nawet jeżeli nie jest to wyrwane z kontekstu, to Korwin mówi też wiele mądrych rzeczy.
 4. Nawet jeżeli nie mówi wielu mądrych rzeczy, to w KNP prócz Korwina są też merytoryczni ludzie jak Wilk czy Dziambor.

To by było na tyle, jeżeli chodzi o podstawowe rozmówki korwinistyczne. Szczególnie przydatne jeżeli rozmawiasz ze zwolennikiem KNP należącym do którejś z następujących grup: kobiety, homoseksualiści, czarnoskórzy, Żydzi, niepełnosprawni (wyliczenie ma charakter przykładowy i niewyczerpujący). Tacy, gdy wykażesz im, że Krul nimi gardzi, potrafią szczególnie płynnie przejść do innych aspektów korwinizmu-mikkizmu (wiadomo, kiedy Krul pluje im w twarz, muszą udawać, że pada deszcz.)

PS. Ilustrację do artykułu, będącą screenem ze wspomnianego na wstępie filmiku z Piotrem z Poznania, pozwoliłem sobie przekleić z facebookowego fanpage’a https://www.facebook.com/korwinizmy2.0.

27 KOMENTARZY

 1. To sie nie ogranicza tylko do KNP, ten model mozna zastosowac do innych sytuacji bo nie jest charakterystyczny tylko dla KNP. Taki jest sposób myslenia ludzi, ciagle nad tym pracuje.

 2. Nawet się uśmiechnąłem :) Model myślenia socjaldemokratów: Partia X: Zrobimy wam dobrze. Partia Y: Nie, to my zrobimy wam dobrze. Partia Z: Tak, jak my zrobimy wam dobrze, tak nawet sami sobie nie zrobicie. :) Korwiniści: To działa źle i nikt tego nie potrafi naprawić. Socjaldemokraci: 1. Nowa ekipie już na pewno się uda 2. Nawet jak się nie uda, to dlatego, że mamy młodą demokrację 3. Nawet najlepszej partii może się nie udać, ale to wcale nie znaczy, że rozwiązanie jest złe! Trzeba próbować! Schematy w myśleniu to rzecz naturalna. Nie ma co walczyć. Trzeba tylko poszukiwać właściwych. Pozdrawiam!

 3. A coś merytorycznego zamierzasz napisać? Czy może fakt, że czarny potrafi mieć do czegoś dystans i nie dostawać apopleksji, gdy ktoś powie "nigger" nie mieści się w twojej rasistowskiej główce i nie wiesz jak to skomentować?

  Oglądałem tę rozmowę jakiś czas temu, i z tego co pamiętam nie użyto żadnego z wymienionych sposobów komentowania na kontrowersyjnych wypowiedzi JKM'a. Pan Piotr po prostu wytłumaczył, co na ten temat myśli i czemu nie czuje się obrażony. Czy odmawiasz czarnym prawa do nie czucia się obrażonymi, gdy nie widzą powodu, aby się obrażać?

 4. A coś merytorycznego zamierzasz napisać? Czy może fakt, że czarny potrafi mieć do czegoś dystans i nie dostawać apopleksji, gdy ktoś powie "nigger" nie mieści się w twojej rasistowskiej główce i nie wiesz jak to skomentować?

  Oglądałem tę rozmowę jakiś czas temu, i z tego co pamiętam nie użyto żadnego z wymienionych sposobów komentowania na kontrowersyjnych wypowiedzi JKM'a. Pan Piotr po prostu wytłumaczył, co na ten temat myśli i czemu nie czuje się obrażony. Czy odmawiasz czarnym prawa do nie czucia się obrażonymi, gdy nie widzą powodu, aby się obrażać?

 5. "- Dzień dobry panu, czy przeszkadza panu co powiedział pan Janusz
  – Przede wszystkim skupmy się na płacy minimalnej, bo ona powoduje bezrobocie" – to jest erystyka, skrytykowałem, że pan Piotr unika ustosunkowania się do kłopotliwych wypowiedzi Krula.

 6. Mariusz Braszkiewicz A o czym, proszę ja ciebie, mówił JKM? Nie o płacy minimalnej? Może mi powiesz, że mówił o czarnuchach? Użył czarnych jako przykładu – bo to najbardziej trafny przykład w tym przypadku – ale nie mówił o nich niczego konkretnego. Raz zamiach murzyn powiedział czarnuch – po angielsku to prawie te same słowa, pewnie się przejęzyczył – ale o samych czarnych nic nie powiedział. Jeśli w zdaniu "młodych europejczyków traktuje się jak murzynów" widzisz coś negatywnego, to znaczy, że jesteś rasistą, bo zdanie "młodych europejczyków traktuje się jak Japończyków" nie wywoła w tobie żadnych emocji. Po tej oczywistej uwadze, że nie to było tematem wystąpienia masz omówione czemu ten konkretny czarny – czarnawy? – człowiek nie czuje się oburzony nawet użyciem słowa czarnuch. Argumentacja dość chybiona moim zdaniem, ale do tematu się ustosunkował. Moim zdaniem JKM się po prostu przejęzyczył i nawet tego nie zauważył – potem komentował, że mówił po prostu o murzynach, a nie o czarnuchach. Ale nawet jeśli użył słowa Nigger to czy to słowa naprawdę jest takie straszne? W książkach Wilda się roi od Niggerów, a książka Agaty Christie "Dziesięć murzynków" to przecież "Ten little niggers". Więc już przy samym słowie nigger pojawiają się wątpliwości czy samo w sobie jest obraźliwe, potem pojawia się kwestia przejęzyczenia, a na koniec oczywista oczywistość: JKM nie wygłaszam przemówienia potępiającego czarnych, a mówił o płacy minimalne używają historycznego przykładu bez zamiaru kogokolwiek obrażania.

  A więc ponawiam pytanie. Masz zamiar napisać coś, co będzie miało wartość merytoryczną, czy nie?

 7. Mariusz Braszkiewicz A o czym, proszę ja ciebie, mówił JKM? Nie o płacy minimalnej? Może mi powiesz, że mówił o czarnuchach? Użył czarnych jako przykładu – bo to najbardziej trafny przykład w tym przypadku – ale nie mówił o nich niczego konkretnego. Raz zamiach murzyn powiedział czarnuch – po angielsku to prawie te same słowa, pewnie się przejęzyczył – ale o samych czarnych nic nie powiedział. Jeśli w zdaniu "młodych europejczyków traktuje się jak murzynów" widzisz coś negatywnego, to znaczy, że jesteś rasistą, bo zdanie "młodych europejczyków traktuje się jak Japończyków" nie wywoła w tobie żadnych emocji. Po tej oczywistej uwadze, że nie to było tematem wystąpienia masz omówione czemu ten konkretny czarny – czarnawy? – człowiek nie czuje się oburzony nawet użyciem słowa czarnuch. Argumentacja dość chybiona moim zdaniem, ale do tematu się ustosunkował. Moim zdaniem JKM się po prostu przejęzyczył i nawet tego nie zauważył – potem komentował, że mówił po prostu o murzynach, a nie o czarnuchach. Ale nawet jeśli użył słowa Nigger to czy to słowa naprawdę jest takie straszne? W książkach Wilda się roi od Niggerów, a książka Agaty Christie "Dziesięć murzynków" to przecież "Ten little niggers". Więc już przy samym słowie nigger pojawiają się wątpliwości czy samo w sobie jest obraźliwe, potem pojawia się kwestia przejęzyczenia, a na koniec oczywista oczywistość: JKM nie wygłaszam przemówienia potępiającego czarnych, a mówił o płacy minimalne używają historycznego przykładu bez zamiaru kogokolwiek obrażania.

  A więc ponawiam pytanie. Masz zamiar napisać coś, co będzie miało wartość merytoryczną, czy nie?

 8. Mówisz o ludziach, którzy głosuja na Korwina bo to jest modne, którzy nie oglądają debat i nie znają programu bo mają wyjebane. Korwin ma wielu takich zwolenników na internecie, którzy nie pójdą na wybory bo im się nie chce. Nie zapominajcie, że ma też wielu inteligentnych i zaborczych zwolenników, którzy za "Krulem" pójdą wszędzie i to właśnie oni pomogą mu rozpierdzielić PO, a później PiS. Z SLD poszło szybko, już mamy większe poparcie. Pozdrawiam Cię kolego, Demokracja to jest głupota, ludzie głosują na tych kogo widzą w reklamach w telewizjii. Illuminaci i rycie mózgów robi swoje, ale MY TO ZMIENIMY! Koniec ogłupiana społeczeństwa, lewackie k**** wy*******ać do bliskiego kryzysu USA i UE.

 9. Mówisz o ludziach, którzy głosuja na Korwina bo to jest modne, którzy nie oglądają debat i nie znają programu bo mają wyjebane. Korwin ma wielu takich zwolenników na internecie, którzy nie pójdą na wybory bo im się nie chce. Nie zapominajcie, że ma też wielu inteligentnych i zaborczych zwolenników, którzy za "Krulem" pójdą wszędzie i to właśnie oni pomogą mu rozpierdzielić PO, a później PiS. Z SLD poszło szybko, już mamy większe poparcie. Pozdrawiam Cię kolego, Demokracja to jest głupota, ludzie głosują na tych kogo widzą w reklamach w telewizjii. Illuminaci i rycie mózgów robi swoje, ale MY TO ZMIENIMY! Koniec ogłupiana społeczeństwa, lewackie k**** wy*******ać do bliskiego kryzysu USA i UE.

 10. Po tak słabym, krótkowzrocznym, nie podejmującym zagadnienia z obu perspektyw tekście, nie odnoszącym się do żadnych konkretnych wypowiedzi tylko będącym ogólnikowym pierdem zastanawiam się, czy takie wpisy jak ten to wyjątek, czy reguła, bo jeśli to drugie trza odlajkować ten portal.

 11. Mike Wariner Kolejny przykład mentalności kuców. Pikio jest portalem pluralistycznym, na którym piszą autorzy z lewicy i z prawicy (wystarczy spojrzeć na logo portalu). Ale jak tylko pojawi się lewicowy tekst, to kuce odlajkowują portal (naczelny już jakiś czas temu pisał o tym na fanpage'u).

 12. Mariusz Braszkiewicz Nie chodzi o to, z której strony piszesz, bo czasem fajnie coś z lewej strony poczytać, choćby po to, aby się pośmiać – w najbardziej skrajnych przypadkach. Chodzi o to, że twój tekst ma absolutnie zerową wartość merytoryczną. Piszesz o niczym, w tonie sensacji. Napisz coś mającego wartość, a nie bełkot o czymś, co nie istnieje. Jesteś najprawdopodobniej inteligentnym gościem: chyba stać cię na napisanie czegoś sensownego, czyż nie? Rewelacyjne sensacje typu "nie spałam, bo trzymałam kredens" został SuperEkspresowi i Faktowi.

 13. Jarosław Zięba To nie żadna sensacja, to zebranie tego, co jest napisane w każdej dyskusji na YT, w której biorą udział kuce (nie tylko na YT, bo oto komcie kuców pod tekstem Sergiusza Muszyńskiego, pisowskiego autora Pikio: https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xaf1/v/t1.0-9/q71/s720x720/10577179_1455659458021936_7292003192534816275_n.jpg?oh=e5db726377ce60da0fec515a33bc8847&oe=54474500&__gda__=1413633726_16ad8e9dac870420a26dbefbed72f52b

 14. Kolejny przykład, że lewak jest idiotą > idąc twoją zacieśnioną ogólnikową perspektywą. Ja nie mam pretensji, że krytykujesz, bo dobra, merytoryczna krytyka nie jest zła i druga strona może się wiele nauczyć, ale twój tekst jest płytki i nie ma w nim prawie żadnej treści, więc tylko może budzić uśmiech politowania. Niech se piszą nawet z Marsa, byleby pisali treściwe i rzeczowe teksty, a nie nito srito.

 15. Mariusz Braszkiewicz Oj, nie chcesz, aby marnował mój czas na szukanie wypowiedzi socjaldemokratów na różne tematy, bo ich język też cię nie zachwyci. Tak już na tym świecie jest, że w każdej grupie znajdziesz motłoch i nic się na to nie poradzi. Jesteś ateistą? Będzie narzekał jacy to katolicy są agresywni w komentarzach. Jesteś katolikiem? Będzie narzekał jacy to ateiści są wulgarni. I tak dalej i tak dalej.

  Został ten cholerny kredens. Nic się nie stanie jak go puścisz i się prześpisz.

  Ale chyba nie powiesz mi, że pan Piotr w wspomnianym filmiku był wulgarny czy agresywny? Albo Agata Banasik, gdy się ją pyta, co sądzi o wypowiedziach prezesa na temat kobiet? Zmieniasz temat.

 16. Zawsze znajdzie się ten marginez, który aktywnie pieprzy bzdury i wykazuje chamstwem i to, że jest bardzo sugestywny może się wydawać, że jest go bardzo dużo i tyle.

 17. Mariusz Braszkiewicz OK, a jakiś przykład? Przykład pana Piotra nie wypalił. Masz jakiś inny? Może to jak Agata Banasik odpowiada na takie pytania? Też nie pasuje? No to skąd to masz? Od internetowych tępaków? W takim razie podaj mi partię, której popierający ją internetowy motłoch nie broni w taki sposób? Brak przykładów? A więc o czym jest ten tekst? "Nie mam nic sensownego do powiedzenia, ale w razie czego przypominam, że nie popieram KNP"?

  Słowem: wartość merytoryczna tego tekstu jest zerowa. Wysil się bardziej następnym razem. Jako socjaldemokrata znajdziesz wiele punktów programu KNP, z którymi nie będziesz mógł się zgodzisz. Napisz coś na ten temat. Wtedy będzie merytoryczny tekst, pod którym będzie można toczyć merytoryczną dyskusję. Tym tekstem tylko zaniżasz poziom Pikio. Nic więcej.

 18. Jarosław Zięba, przeczytaj sobie post Wiktora Szulikowskiego pod tym artykułem. "lewackie k**** wy*******ać"

  "W takim razie podaj mi partię, której popierający ją internetowy motłoch nie broni w taki sposób" -ale to KNP rządzi w internetach, więc jest najbardziej reprezentatywna jeśli chodzi o zachowania "internetowego motłochu".

 19. Mariusz Braszkiewicz Inne partie, mające większy odsetek starszy mężczyzn wśród zwolenników, za to z całą pewnością mają więcej sympatyków-pedofili. Czemu na tym się nie skupisz? Chyba, że to wagowo nie jest aż tak istotne jak wulgaryzmy w komentarzach? A może problemem jest tylko i wyłącznie kwestia wieku elektoratu? W KNP jest więcej młodych, a więc więcej aktywnych internautów, a więc oczywistą jest rzeczą, że jest więcej motłochu. Za to inne partie popiera więcej 40-50 latków, a ludzie w tym wieku mają większą szanse okazać się pedofilami.

  Widzę, że uparłeś się trzymać ten kredens do upadłego. Skoro nie stać cię na przyznania, że w roztargnieniu walnąłeś pozbawionym wartości tekstem, to nic tu po mnie. Ta rozmowa zmierza do nikąd. Chcesz mnie przekonać, że w internecie są chamy? Marnujesz czas, bo o tym wiedziałem od mojego pierwszego dnia w tym świadku. I to na forach raczej o teologii i metafizyce, a nie o polityce.

  Tam gdzie są spory pomiędzy zaangażowanymi ideowo ludźmi, do których każdy może się dołączyć, zawsze pojawi się jakiś cham.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ