UDOSTĘPNIJ
fot. kresy24.pl

Andriej Łysenko, rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony, na specjalnie zwołanej konferencji poinformował o ataku regularnych oddziałów wojsk rosyjskich na rządowe siły Ukrainy. Atak miał mieć miejsce na terenach przygranicznych na wysokości Ługańska i Doniecka.

W reakcji na otwarty atak sił rosyjskich Ukraina przerzuca w okolice zaatakowanych terenów posiłki. Ponadto do granicy ukraińsko-rosyjskiej zbliżają się kolejne oddziały wojsk rosyjskich.

Wczoraj ukraińska Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony poinformowała o wkroczeniu dwóch dużych grup rosyjskich żołnierzy na teren Ukrainy.

Natomiast w sieci pojawiają się filmy mające pokazywać zmierzające ku granicy z Ukrainą kolumny rosyjskich czołgów.

Z uwagi na zagrożenie, prezydent Poroszenko wydał dekret o częściowej mobilizacji, który został poparty przez ukraiński parlament. Akt został wydany z uwagi na „zagrożenie niezależności państwowej Ukrainy, groźbę dla integracji terytorialnej wywołanej agresywnymi działaniami Federacji Rosyjskiej i konieczność utrzymania gotowości bojowej sił zbrojnych i innych formacji wojskowych”.

źródło: kresy24.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułCzterech podejrzanych w sprawie zamachów we Francji
Następny artykułO pigułce „dzień po” i dyskusji o niej, moim zdaniem
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również