UDOSTĘPNIJ

Jak donosi Ukraińska Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony, dwie duże grupy rosyjskich żołnierzy wkroczyły na terytorium państwa przekraczając granicę w obwodzie ługańskim.

„Z danych operacyjnych RBNiO wynika, że w poniedziałek zarejestrowano przekroczenie ukraińsko-rosyjskiej granicy przez dwie taktyczne grupy batalionowe sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej” – czytamy na stronie internetowej Rady.

Jak donosi strona ukraińska, Rosjanie przekroczyli granicę na terenie kontrolowanym przez separatystów. Pokrywa się to z oskarżeniami kierowanymi przez Zachód i Ukrainę w stronę Rosji, że Kreml wspiera separatystów regularnymi oddziałami swoich sił zbrojnych.

Kijów szacuje, że w połowie stycznia 2015 roku na terytorium Ukrainy było ponad 8500 rosyjskich żołnierzy. Jednocześnie, Rosjanie zaprzeczają, by brali udział w konflikcie.

Z uwagi na zagrożenie, prezydent Poroszenko wydał dekret o częściowej mobilizacji, który został poparty przez ukraiński parlament. Akt został wydany z uwagi na „zagrożenie niezależności państwowej Ukrainy, groźbę dla integracji terytorialnej wywołanej agresywnymi działaniami Federacji Rosyjskiej i konieczność utrzymania gotowości bojowej sił zbrojnych i innych formacji wojskowych”.

Z uwagi na zagrożenie na wschodzie, Polska policja zostanie wyposażona w karabiny automatyczne AK – LINK.

źródło: tvn24.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułKopalnie królowej Kopacz
Następny artykułMinisterstwo Finansów kradnie dane polskich pokerzystów!
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również