UDOSTĘPNIJ

Zdjęcia satelitarne ujawniły obecność 12 samolotów szturmowych Su-25 w bazie lotniczej Bassel w pobliżu miasta Latakii.

Jest to jedynie niewielka część wsparcia, jakie Rosja wysłała Syryjczykom. Na zdjęciach można również zobaczyć 4 samoloty wielozadaniowe Su-30 oraz rosyjskie samoloty transportowe. Są również te najcięższe (An-124 Rusłan), zdolne do przewozu czołgów lub śmigłowców bojowych.

Łącznie szacuje się, że w bazie w Bassel znajduje się co najmniej 28 Rosyjskich samolotów bojowych, a także znaczna liczba pojazdów wliczając w to czołgi i transportery opancerzone. Nieznana jest również ilość dostarczonych śmigłowców bojowych, jest to jednak minimum osiem śmigłowców bojowych Mi-24.

Dziennik „New York Times” podał informację, że amerykańscy specjaliści wojskowi oceniają siły rosyjskie stacjonujące w pobliżu Latakii na około 200 żołnierzy wyposażonych w 15 granatników, 35 wozów opancerzonych i kilka czołgów T-90. Mają również dysponować przenośną infrastrukturą mieszkalną dla 1500 ludzi.

W poniedziałek o obecności wojsk rosyjskich w Syrii mówił premier Izraela. Benjamin Netanjahu stwierdził, że Izrael i Rosja będą koordynować swoje działania w Syrii. Dodał też, że jego celem jest uniknięcie „nieporozumień między armią Izraela a jednostkami rosyjskimi”.

jo, źródło: defence24.pl, polskieradio.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułKto ukradł antyki z Pałacu Prezydenckiego? Ludzie Dudy: już ich nie było
Następny artykułBrytyjczyk bohaterem. Akcja w Syrii jak z Call of Duty
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również