UDOSTĘPNIJ

W wyniku przeprowadzonej przez rosyjskie służby specjalne operacji „Taksówkarz”, aresztowano poszukiwanego międzynarodowym listem gończym członka tzw. Państwa Islamskiego. Mężczyzna werbował dla terrorystów nowych wojowników. Okazało się, że pracował w Moskwie jako taksówkarz.

„Sprawdziliśmy 173 tysiące taksówkarzy. To zdumiewające, ale okazało się, że ponad 40% kierowców to obcokrajowcy, na ogół imigranci z sąsiednich krajów. Wśród nich 902 osoby wcześniej były sądzone za przestępstwa” – powiedział rosyjski minister spraw wewnętrznych Władimir Kołokolcew.

Według słów Kołokolcewa 14 taksówkarzy odsiadywało wcześniej wyroki za zabójstwo. Wśród skontrolowanych pracowników natrafiono również na skazanych za gwałt, a nawet branie zakładników.

Jeden z kierowców okazał się przestępcą ściganym międzynarodowym listem gończym. Mężczyzna zajmował się werbowaniem wojowników, którzy mieli zasilić szeregi tzw. „Państwa Islamskiego”.

Operacja „Taksówkarz” była prowadzona w Moskwie od 5 do 13 kwietnia.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!

Józef Gawron, źródło: http://www.interfax.ru/moscow/504100

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułPrezydent ucina spekulacje o rozwodzie
Następny artykułPapież wysyła wiadomość. Przywiózł swoim samolotem muzułmańskich uchodźców do Watykanu
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również