UDOSTĘPNIJ

Do aktu prowokacji doszło w zeszły czwartek. Sytuacja miała miejsce na granicy przestrzeni powietrznej Wielkiej Brytanii, gdzie jak się okazało, pojawiły się rosyjskie Tu-160. O incydencie poinformowano dopiero dziś.

Dwie jednostki bombowców rosyjskich zdolnych do przenoszenia ładunków jądrowych zostały przechwycone wczoraj przez brytyjskie myśliwce typu Tajfun. Tu-160 podejrzanie szybko zbliżały się w stronę Wysp.

Królewskie Siły Powietrzne zostały zaalarmowane przez bazę wojskową Lossiemouth umiejscowioną w Szkocji. Dzięki szybkiej akcji pilotów brytyjskich, Rosjanie zostali niezwłocznie eskortowani daleko poza powietrzną przestrzeń UK.

Nie jest to pierwsza taka prowokacja ze strony Rosji. Podobne incydenty miały już miejsce niejednokrotnie. Najczęściej naruszane są przestrzenie powietrzne krajów skupionych wokół basenu morza Bałtyckiego.

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

źródło: interia.pl
pt

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
ŹRÓDŁOinteria.pl
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułPO chce zniesienia składek ZUS
Następny artykułSmutne. Dramatyczne zdjęcie, które obiegło świat to inscenizacja
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również