UDOSTĘPNIJ

W pracy opublikowanej przez naukowców z Ałtajskiego Centrum Optyki Laserowej znalazły się fotografie amerykańskich satelitów zwiadowczych otoczonych przez wywiad USA ogromną tajemnicą.

Oficjalnie praca rosyjskich naukowców dotyczy systemu obserwowania satelitów, które mają problemy natury technicznej.

Wśród zaprezentowanych w pracy fotografii satelitów znalazły się również amerykańskie satelity zwiadowcze Lacrosse co czyni z pracy Rosjan ciekawe źródło informacji na temat samego wyglądu tych urządzeń ponieważ do dziś nie wiadomo było jak w rzeczywistości wyglądają „szpiedzy USA”.

Zdjęcia poza tym, że są niewątpliwie problemem rządu i wywiadu USA, są także nie lada gratką dla astonomów-amatorów ponieważ amatorski lub półprofesjonalny sprzęt do obserwacji przestrzeni kosmicznej jest zbyt słaby by dostrzec amerykańskie urządzenia.

28329ff6-ec23-11e4-aa0d-0025b511226eZdjęcia obiegły cały świat i jak wynika z komentarzy najlepszych specjalistów amerykańskie satelity są jednymi z największych urządzeń jakie człowiek umieścił w przestrzeni kosmicznej a ich działanie opiera się na ogromnych i potężnych radarach potrafiących wykonywać zdjęcia i uzyskiwać pożądane informacje bez względu na warunki pogodowe na Ziemi (np. zachmurzenie).

54d4d484-ec23-11e4-a182-0025b511226eKwestia satelitów zwiadowczych USA jest jedną z najpilniej strzeżonych informacji Stanów Zjednoczonych i nigdy wcześniej do wiadomości publicznej nie przedostały się jakiekolwiek informacje na temat aktualnie funkcjonujących urządzeń.

bh, źródło: tvn24.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułJanusz Korwin-Mikke przegrał proces w trybie wyborczym.
Następny artykułJaki naród, tacy politycy
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również