UDOSTĘPNIJ

Już pięć tysięcy obywateli Federacji Rosyjskiej złożyło swój podpis pod petycją Michaiła Burłakowa w sprawie likwidacji pomników upamiętniających zamordowanych podczas II WŚ w Miednoje i Katyniu żołnierzy polskich.

Burłakow zainicjował akcję zbierania podpisów, gdyż uważa, że mord polskich żołnierzy w Katyniu i Miednoje to nie sprawka Związku Radzieckiego, a Faszystowskich Niemiec.

W obwodzie smoleńskim jesienią 1941 roku polscy jeńcy zostali rozstrzelani w lesie katyńskim przez niemiecko-faszystowskich najeźdźców. Istnieje masa dowodów obciążających faszystów” – komentuje autor petycji.

Podpisy, które zbierze Burłakow trafią do parlamentu Rosji i do ministerstwa kultury. Jeśli uda się wpłynąć na decyzję władz, miejsca pamięci zamordowanych Polaków zostaną zamknięte, a w końcu zlikwidowane. Na razie jednak podpisów jest zbyt mało.

Burłakow jest jednak pełen optymizmu i liczy na poparcie jeszcze większej liczby obywateli Rosji. Co więcej, każdy kto uważa, że jest inaczej i że to Rosjanie winni są zbrodni na polskich żołnierzach, według autora petycji „idzie na pasku goebbelsowskiej propagandy„.

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

źródło: pl.blastingnews.com
pt

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
ŹRÓDŁOpl.blastingnews.com
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułWarto prowadzić dialog
Następny artykułImigranci bojkotują Finlandię. Oczekują wyższych standardów
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również