UDOSTĘPNIJ
fot. youtube

W rosyjskiej miejscowości Apastowo w Tatarstanie miało miejsce pokazowe zniszczenie  nielegalnie wwiezionej do Rosji żywności z krajów objętych kontrsankcjami. Całą sprawę z dumą pokazały lokalne media.

Chodzi o trzy sztuki mrożonych tuszek gęsich pochodzących z Węgier, które są objęte rosyjskimi sankcjami. W materiale rosyjskich mediów widzimy jak urzędnicy w towarzystwie funkcjonariuszy policji rekwirują nielegalnie wwiezioną żywność, odczytują protokół zatrzymania i przenoszą je na pobliski „poligon” odpadów komunalnych.

Jak dowiadujemy się z nagrania zarekwirowane gęsie tuszki nie posiadały opisu w języku rosyjskim, oznaczeń producenta oraz dokumentów poświadczających legalne wwiezienie ich do Rosji.

Jak się później okazało nadgorliwość urzędników im nie popłaciła ponieważ dostali naganę od agencji Rossielchoznadzor w Tatarstanie za nieprzepisowe niszczenie żywności. Zgodnie z rosyjskimi przepisami produkty mięsne powinny być bowiem niszczone poprzez spalenie.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh, źródło: tnews/reuters

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykuł11-latka urodziła dziecko z gwałtu. Zabroniono aborcji
Następny artykułTrump o imigrantach: Albo mamy swój kraj albo nie
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również