UDOSTĘPNIJ

W Rosji rozpoczęła się sprzedaż specjalnych telefonów komórkowych dla muzułmanów o nazwie „Istanbuł”. Za sztukę należy zapłacić około 25 euro.

Urządzenia posiadają tradycyjne funkcje telefonu komórkowego, a ponadto mają zaprogramowane opcje budzika na modlitwy, Koran w języku rosyjskim i arabskim jak również menu, które pozwala na korzystanie w wersji mobilnej z świętego księgi islamu.

Dzięki sprzętowi można również namierzyć kierunek do Mekki.

Telefony są dostępne w trzech kolorach, które są kojarzone z islamem, a mianowicie w zielonym, czerwonym i czarnym. Ma również takie estetyczne walory jak ornamenty w stylu wschodnim.

Telefon został wyprodukowany przez firmę BQ Mobile, która zakłada, że modele szybko zdobędą popularność w Rosji. Obecnie, muzułmanie stanowią 10% populacji kraju. Pew Research Center szacuje, że liczba muzułmanów wzrośnie w 2030 roku do 18,6 mln, czyli 14,4% populacji Rosji.

źródło: sfora.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułSzef kampanii wyborczej krytykował partię, teraz wraca do KNP
Następny artykułGorąca wymiana zdań w Młodzież Kontra. Dariusz Szczotkowski vs Janusz Palikot
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również