UDOSTĘPNIJ
fot. pixabay.com

Na terytorium Federacji Rosyjskiej od poniedziałku, 13 czerwca, zaczęły obowiązywać nowe przepisy prawne, które ustalają cenę minimalną za alkohol. Rosyjskie Ministerstwo Finansów uważa, że w ten sposób z rynku uda się wyeliminować tanie, podrabiane wyroby spirytusowe.

Od dziś mieszkańcy Rosji za półlitrową butelkę wódki będą musieli zapłacić co najmniej 190 rubli (red. 11,30 PLN). Kwota została podwyższona nieznacznie, ponieważ poprzednia cena minimalna wynosiła 185 rubli (red. prawie 11 złotych).

Podwyżka tyczy się również wyrobów sprzedawanych w butelkach mniejszych niż 0,5 litra. Ich cena minimalna również wyniesie 190 rubli.

Rząd zdecydował się nie wprowadzać nowych cen minimalnych przy sprzedaży koniaku i brandy. Za półlitrową butelkę koniaku Rosjanie zapłacą co najmniej 293 ruble (red. 17,50 PLN), a za półlitrową butelkę brandy – 322 (red. nieco ponad 19 PLN).

Józef Gawron

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułMoskwa: Pod ambasadą USA aresztowano aktywistów LGBT za plakat w związku z masakrą w Orlando
Następny artykułKampania Przeciw Homofobii i Winnicki o masakrze w Orlando
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również