UDOSTĘPNIJ

Prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin podpisał ustawę, która da Rosjanom możliwość otrzymania jednego hektara ziemi na Dalekim Wschodzie. Dokument został opublikowany 2 maja na stronach rządowych. Ziemia będzie przekazywana na podstawie umowy użyczenia.

Ustawa nazywana w Rosji „dalekowschodnim hektarem” pozwoli obywatelom na otrzymanie hektara ziemi na wschodzie kraju. Obywatele, którzy złożą odpowiednie podanie otrzymają hektar należącego do państwa na podstawie umowy użyczenia.

Grunty, które zostaną przekazane chętnym znajdują się na terenie Republiki Sacha (Jakucji), Kraju Kamczackiego, Kraju Nadmorskiego, Kraju Chabarowskiego, obwodu amurskiego, obwodu magadańskiego, obwodu sachalińskiego, Żydowskiego Okręgu Autonomicznego oraz Czukockiego Okręgu Autonomicznego.

Rosjanie będą właścicielami gruntów przez 5 lat. Po upływie tego terminu będą mogli je wydzierżawić, lub odkupić. Federacja Rosyjska zmaga się na terenie Dalekiego Wschodu ze sporymi problemami demograficznymi. Upadek Związku Radzieckiego poskutkował likwidacją większości zakładów przemysłowych oraz miejsc pracy. Ludność stopniowo opuszcza i tak już opustoszałe miejscowości i masowo migruje za pracą i lepszymi warunkami życia na zachód kraju.

Józef Gawron, źródło: tvrain.ru

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułMacierewicz: Nie pozwolimy, by polska armia znowu nie była gotowa na wielkie wyzwania
Następny artykułKomunizm urojony
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również