UDOSTĘPNIJ

Władze rosyjskie grożą blokadą popularnej encyklopedii internetowej, jeśli jej administracja nie pozbędzie się strony dotyczącej narkotyku o nazwie „Czaras”.

Według Rosyjskiego Nadzoru Teleinformatycznego, informacje w artykule traktującym o narkotyku zawierają instrukcję jak go wytworzyć, stąd też strona opisująca specyfik została natychmiastowo zablokowana. Co więcej, RNT grozi, że jeśli administracja Wikipedii nie pozbędzie się artykułu do kolejnego poniedziałku, na terenie całego kraju wirtualna encyklopedia zostanie zablokowana.

Odpowiedź Wikipedii jest jednak jednoznaczna – „nie”. Według administracji, treść artykułu o Czarasie składa się z informacji pochodzących z danych ONZ i uniwersyteckich i nie może być żadnej mowy o jakimkolwiek przepisie na Czaras. Mimo tego, Nadzór Teleinformatyczny i tak obstaje przy swoim, a groźba zablokowania całej Wikipedii jest realna.

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

źródło: kresy24.pl
pt

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
ŹRÓDŁOkresy24.pl
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułNiemcy: Coraz częstsze podpalenia budynków dla imigrantów
Następny artykułPolscy dyplomaci pobici na Ukrainie (VIDEO)
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również