UDOSTĘPNIJ

Ambasador Rosji przy NATO Aleksandr Gruszko ostrzega, że wysłanie przez niektóre kraje, w tym Polskę, instruktorów wojskowych na Ukrainę zaostrzy sytuację i na pewno nie będzie sprzyjać realizacji postanowień mińskich.

Agencja Interfax, z którą rozmawiał ambasador Rosji podaje, że chodzi m.in o Wielką Brytanię i Polskę. To te kraje zadeklarowały, że w niedługim czasie wyślą na Ukrainę swoich żołnierzy, którzy będą mieli za zadanie szkolenie ukraińskiej armii.

Rosja uważa, że wysyłanie żołnierzy przeczy duchowi porozumień mińskich i jest zachowaniem zaczepnym, które może spowodować zaostrzenie sytuacji.

Rosyjska agencja podaje, że Polska ma zamiar wysłać na Ukrainę do 100 instruktorów wojskowych. W polskich mediach mówiło się raczej o liczbie od kilkunastu do kilkudziesięciu żołnierzy. Pomysł ten spodobał się Bronisławowi Komorowskiemu, który ucieszył się na wieść, że podobne ruchy ma zamiar wykonać premier Wielkiej Brytanii David Cameron.

Wicepremier i minister obrony Tomasz Siemoniak powiedział, że projekt o którym mowa był przygotowywany w NATO od miesięcy. Przekonuje, że współpraca zaczęła się nawet przed rosyjską agresją. Moskwy to jednak nie przekonuje.

W marcu dogadane zostaną szczegóły porozumienia.

źródło: wp.pl
Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułVeto! Pustynne bękarty rujnują dziedzictwo ludzkości!
Następny artykułChorwacja podnosi kwotę wolną od podatku o 18%
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również