UDOSTĘPNIJ

W piątek 11 marca w okolicach meczetu w mieście Nazrań (stolica Republiki Inguszetii, Kaukaz) eksplodowała bomba. Ładunek znajdował się w samochodzie zaparkowanym naprzeciwko meczetu.

Agencja Interfax, powołując się na źródło w inguskich organach ścigania, podała informację, że ładunek miał moc około 10 kilogramów trotylu, a z samochodu w którym została umieszczona nie zachowały się nawet drobne części.

W rezultacie wybuchu zostało zniszczonych sześć samochodów, a jeden z nich w chwili wybuchu prowadził imam pobliskiego meczetu Hamzat Czumakow. Śledczy nie wykluczają hipotezy, że to właśnie znany w Inguszetii duchowny był celem zamachowców. Czumakow może mówić o dużym szczęściu, ponieważ został tylko lekko ranny. W rezultacie wybuchu ucierpiał 56-letni mieszkaniec Nazrania, który znajduje się w szpitalu.

Powyższe zdarzenie nie było pierwszym atakiem na muzułmańskiego duchownego. W roku 2010 pod jego samochodem został podłożony ładunek wybuchowy. W rezultacie eksplozji Czumakow został ciężko ranny i stracił nogę.

Józef Gawron

źródło: http://www.interfax.ru/russia/498066

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułPoroszenko obiecał odzyskanie Donbasu. Partia chce go wydać Rosji za pilotkę
Następny artykułEdward Snowden planuje wrócić do USA
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również