UDOSTĘPNIJ

Jak donosi Le Parisien, dwie dziennikarki TF1 postanowiły zrobić reportaż o Romach, próbując uwrażliwić według nich rasistowsko nastawione do Romów społeczeństwo na trudne warunki w jakich się znajdują. Kobiety zostały przez nich pobite i okradzione. 

Kobiety przejęły się trudnymi warunkami i trybem życia Romów w Ile-de-France, więc postanowiły spotkać się z dwoma reprezentantami tej społeczności, która według obu pań jest ofiarą rasizmu.

Dziennikarki umówiły się z Romami na dworcu w Lyonie, aby zrobić reportaż. Niestety, gdy tylko kobiety pojechały z gośćmi na peryferie okazało się, że Romowie wcale nie są zainteresowani udziałem w reportażu i pomocą dziennikarek.

Po wyjściu z pociągu w miejscowości Vineux-sur-Seine Romowie pobili kobiety pięściami i ukradli im sprzęt oraz komórki. Złodzieje uciekli, a z lekkimi obrażeniami kobiety poszły zgłosić sprawę.

źródło: http://www.ojim.fr/

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułStonoga dzwoni do Komendy Głównej. „Maniek oddawaj piniondze!”
Następny artykułAwantura żon posłów PiS w samolocie. Artur Zawisza komentuje
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również