UDOSTĘPNIJ
fot. facebook.com/malgorzata wojtyra

Polska kolarka, Małgorzata Wojtyra, z ogromnym żalem poinformowała swoich fanów, że nie wystartuje w poniedziałkowej rywalizacji w Rio. Jak pisze, takie to jest „k*rwa niesprawiedliwe”.

Wojtyra to wielokrotna mistrzyni Polski i pierwsza Polka w historii, która wystartowała w zawodach kolarstwa torowego na igrzyskach olimpijskich (w 2012 roku w Londynie).

W ubiegły czwartek wystartowała w drużynowych kwalifikacjach w Rio, dwa dni później w pierwszej rundzie drużynowej rywalizacji kolarek torowych. Niestety nasza reprezentacja odpadła w tej fazie.

W poniedziałek, Wojtyra miała wystartować w rywalizacji indywidualnej, jednak jak się okazało nie będzie to miało miejsca. Powód? Jak sama olimpijka pisze – nieznany.

 – Kilka lat ciężkiej pracy i poświęcenia, a ktoś to po prostu zaprzepaszcza… Jutro nie wystartuję w omnium. Powodów – nieznany. To jest kurwa niesprawiedliwe! – napisała polska sportowiec na jednym z portali społecznościowych.

Jak wyjaśniła w kolejnych wpisach, mimo że uzyskała wszystkie punkty kwalifikacyjne to w jej miejsce została wybrana inna polska zawodniczka.

Z kolei jak poinformował prezes Polskiego Związku Kolarskiego, Wacław Skarul, kryteria były bardzo jasne tj. decyzję o tym, kto startuje w danej konkurencji podejmuje trener na miejscu. Lepszą na treningach miała się okazać druga polska zawodniczka.

wojtyra

wojtyra 2

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułPolityk SLD poważnie chory. „To straszne, żeby przeżyć muszę łamać prawo”
Następny artykułSienkiewicz ma nową pracę… w Newsweeku
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również