UDOSTĘPNIJ
źródło: dailymail.co.uk

Kalifornijscy naukowcy mają nowy pomysł na naukę. System, który opracowują, ma zrewolucjonizować przyswajanie wiedzy. Badają bowiem możliwości przesyłania danych bezpośrednio do ludzkiego mózgu.

Naukowcy z HRL Information and System Sciences Laboratory pracują nad urzeczywistnieniem pomysłu braci Wachowskich. Chcą bowiem, by możliwe było przyswajanie przez człowieka wiedzy w podobny sposób, w jaki robił to Neo w filmie Matrix. Bohater kultowego już obrazu science-fiction potrafił w kilka sekund nauczyć się kung-fu dzięki tej metodzie.

Sposób, nad którym pracują Amerykanie, ma polegać na przesyłaniu impulsów elektrycznych do mózgu. Będzie to możliwe dzięki specjalnemu czepkowi nakładanemu na głowę i żelowi, którym należy głowę nasmarować.

Jak na razie naukowcy odkryli, że ich sposób faktycznie usprawnia proces przyswajania wiedzy przez człowieka. Ostatnie eksperymenty na pilotach samolotów wykazały, że grupy, które były poddawane innowacyjnej metodzie nauczania, przyswajały wiedzę 33% szybciej.

Naukowcy już zapowiadają, że ich wynalazek zrewolucjonizuje naukę języków obcych czy zdobywanie umiejętności prowadzenia pojazdów.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego


źródło: innpoland.pl
pt

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułSondaż: Komu ufają Polacy?
Następny artykułKłopoty Clinton na finiszu kampanii prezydenckiej. FBI wznawia śledztwo ws. jej maili
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również