UDOSTĘPNIJ
http://www.churchmilitant.com http://www.slate.com

Prezydent Donald Trump zapowiedział drastyczną obniżkę podatków na antenie Fox News w sobotę wieczorem. Skorzystać mają na niej drobni przedsiębiorcy, oraz indywidualne podmioty.

W trakcie wywiadu udzielanego dla Fox News, Trump zapowiedział radykalną redukcję podatków dla małych przedsiębiorców i podmiotów idywidualnych.

Prezydent podkreśla, że w jego opinii podatki powinny wynosić od kilku do kilkunastu procent, nie zaś jak ma to miejsce obecnie ponad trzydzieści.

 – Obniżymy podatki w sposób zasadniczy, to będzie obniżka do 15 procent z 36/38 procent obecnie i wyższych w niektórych przypadkach. Jesteśmy najbardziej opodatkowanym narodem na świecie. Teraz zaczynamy obniżkę tych podatków.

Jest to zapowiedź największej obniżki podatków od czasów prezydenta Ronalda Reagana, który piastował ten urząd w latach 1981-1989.

Trump jednak na tym nie poprzestaje.

 – Widziałbym 0 procent podatku jeżeli masz niewielki dochód. W przypadku większych dochodów miałoby to być 10, 12,5-15 procent. Nad tymi liczbami ciągle pracujemy. Ale to będzie najwyższa obniżka podatków od czasów Reagana. To będzie prawdopodobnie większe od obniżki Reagana.

 – Bardzo dobrze, bo potrzebuję pieniędzy – Odparł żartobliwie dziennikarz, Jesse Waters.

 

 

19 KOMENTARZY

  • Demokracja to bezpańskość – to napędza korupcję a Trump ma pieniądze które może wypłacać bez kombinacji. Być może „komu trzeba” zapewnia „co trzeba”.

  • O budżecie decyduje Kongres, a nie prezydent. Po pierwsze duże korporacje nie płacą w US podatków, a jak któreś płacą, to przez różne ulgi, luki, optymalizację, efektywna stawka podatku jest znacznie niższa. Po drugie drastyczna redukcja podatków spowoduje spadek wpływów, co wymaga zgody Kongresu na podniesienie limitu zadłużenia… powodzenia w szukaniu większości w Kongresie, która to poprze… szczególnie wśród Tea Party, libertarian…

   • Niekoniecznie. Nie wiemy jak wygląda sytuacja w USA (przynajmniej ja), wszystko zależy od tego gdzie aktualnie znajdują się Stany na krzywej Laffera – o której politycy zdają się zapominać bezmyślnie podwyższając podatki…

    • Prezydent ma wpływ na wysokość podatków, ale budżet określa kongres – tak samo.było za wspnianego Reagana i dlatego jego tego podatkowa poniosła „fiasko”. Mimo, że sytuacja gospodarcza się poprawiła, to Kongres zdecydował się zwiększyć wydatki tak, że zadłużenie się powiększyło. Tutaj sytuacja jest podobna – prezydent republikanin i demokratyczny kongres. Biorąc pod uwagę fakt, że demokratów bardziej zależy na walce z republikanami i utrzymaniu(odzyskaniu?) swojego establishmentu niż na dobry kraju (skąd mu to znamy?) historia może się powtórzyć.

   • proponuję zapoznać się z podstawami ekonomii……..to po pierwsze

    po drugie, amerykańska konstytucja zabrania opodatkowywania pracy, 13 amendment nigdy nie został ratyfikowany, formy W2 czy 1099, to formy którymi oświadcza się PRYWATNEJ FIRMIE Z PUERTO RICO, że będzie się płacić podatki. znajdź mi choć jeden przepis, który zezwala ba opodatkowanie pracy———–powodzenia

    Trump nie musi prosić nikogo o zgodę na eliminację podatku dochodowego, musi to Kongres kajać się przed Trumpem, żeby nie zlikwidował wszystkich podatków dochodowych. Ameryka zbudowała potęgę, właśnie dlatego, że ludzie pracowali na własne zachcianki, a nie na przekupnych krętaczy z Waszyngtonu. początek końca „American Dream” rozpoczął się w 1913 roku. poczytaj sobie o Jackyl Island.

    a dla przykładu wytłumaczenie zasady obniżki podatku::

    w 2007 roku PIS obniżył VAT, minimalnie, o 1%,….to, co Tusk wcidkał nam, że „Polska jest zielona wyspą Europy” po kryzysie 2007-2008, to było właśnie działanie PiS rok wcześniej, ta jedna maleńka znizka,nas ochroniła…….a potem Tuski, PO i PSL dowaliły dwucyfrowy VAT nawet na pieluchy i smoczki, żeby zbudować najdroższe na świecie autostrady, przy budowie których zbankrutowało tysiące Polskich podwykonawców, a my wszyscy do tej pory je spłacamy, i jeszcze dodatkowo, dwa razy płacimy na ich utrzymanir. 1 raz haracz na paliwke, 2 raz winiety…………

    to, że PISdy (od)dały po 500 zł na dzieci, to ratuje to ich faszystosski budżet, taka jakbywłaśnie obniżka podatków dla niewielkiej grupy, a nie „uszczelnianie systemu” zanim ludzie na prawdę poczują skutki „uszczelmiania” , to będzie po kolejnych wyborach, następny rząd odziedziczy ten faszyzm przeciw Polakom i Polskim przedsiebiorcom….

    mam wyksztalcenie zawodowe, krawiec, ale umiem liczyc, i slucham madrzejszych od siebie…..polecam, moze dowiesz sie przy okazji, jak na prawde dziala ten system niewolnictwa, w ktorym jestesmy zmuszani placic, za wlasne zniewolenie. Murzyni na polach bawelny w Stanach, przy nas, to byli krezusi….

   • Ano chociażby za rządów SLD i PiS. Odpowiednio CIT z 27% do 19% (rok 2004) i PIT z 40% do 32% (rok 2009).
    Ciekawe w sumie jest to, że obniżki w podatkach dokonywali socjaliści, a podwyżek liberałowie (rządy PO gdzie podwyższano podatki z VAT na czele).
    Obecnie PiS wróciło do swoich lewicowych gospodarczo poglądów i wprowadzają nowe, a zapewne w najbliższej przyszłości podwyższą istniejące podatki.
    PS. co tych socjalistów i liberałów to pojęcia w tym miejscu techniczne. Bo ani PO to liberałowie, ale niestety PiS to lewica gospodarcza pełną gębą (z drobną wpadką w 2009).

    • Tak, tak kaczyści to lewica gospodarcza… :D Dlatego nie podnieśli kwoty wolnej od podatku wbrew obietnicy wyborczej (co jest priorytetem dla każdego autentycznego socjalisty), a za to planują obniżyć podatki najbogatszym, np. podatek od zysków kapitałowych. Za drugą osobę w rządzie robi bankster Morawiecki, a zyski sektora bankowego w 2016 wzrosły 24% w porównaniu z rokiem poprzednim. Istni socjaliści. :D Kaczyści to Establishment, który zakłada maskę populistów, obrońców ludu, a po cichu załatwia swoje ciemne interesiki. Ich skala podatkowa jest mniej progresywna, niż za Konserwatystów w UK. Reasumując, nacjonalistyczny populista, to nie demokratyczny socjalista z partii Razem (ich priorytety: 12 tys. kwota wolna, przywrócenie niższych stawek VAT itd.).

  • No i bardzo dobrze, dlaczego bogaci mają być karani za swoją przedsiębiorczość i pracowitość a obiboki takie jak ty (mniemam) nagradzane niższymi podatkami i jeszcze zasiłkami na koszt bardziej pracowitych?

 1. Tym sie rozni rzadzenie przez prawicowca. U nas rzadzą socjalisci i niestety nie bedzie obnizki podatkow. Tam filozofia jest taka, że to ludzie maja byc bogaci, a nie budzet. Jezeli jest zamozny naród to i kraj jest bogaty.

  • Dziwne, to czemu w programie demokratycznych socjalistów z partii Razem jest 12 tys. kwota wolna od podatku i to dla wszystkich, skoro socjaliści tylko podnoszą podatki? Przemyśl to. Tak, wiem, że chcą oni także wyższych stawek podatku dochodowego dla osób zarabiających powyżej 8 tys. / m-c. ale to niewielka część polskiego społeczeństwa.

   • Po pierwsze opodatkowywanie bogatszych to moralne dno. Już samo czytanie takich dyrdymałów, sprawia że w człowieku budzi się agresja. Po drugie to w krajach socjalistycznych na które powołuje się partia rakłem, pokroju Szwecji czy Danii, podatki płaci przede wszystkim klasa średnia, a nie multimiliarderzy. Kraje Skandyawskie mają więcej miliarderów na 100 tys mieszkańców niż USA.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ