UDOSTĘPNIJ
Fot. Nowa amerykańska tęczowa flaga/notallowedto.com

 Przed paroma dniami głośno było o petycji, za pomocą której domagano się zmiany flagi USA na tęczową. Podpisujący się pod nią twierdzili, że są za nowym porządkiem świata, a obecna flaga ich obraża. Teraz z kolei część obywateli USA domaga się legalizacji poligamii.

Jak pisze „Polskatimes.pl”, w zeszłym tygodniu Sąd Najwyższy USA uchwalił prawo na terenie całego państwa, zgodnie z którym umożliwione zostało zawieranie małżeństw par jednakowej płci. Polskie wydanie „Timesa” przytacza przykład osób, które chcą zawrzeć związek poligamiczny, sądząc, że w związku ze stosowaniem coraz bardziej tolerancyjnego prawa w USA może to być wkrótce możliwe. Domagają się tolerancji, ponieważ czują się dobrze tworząc wieloosobowy związek, który, jak twierdzą, jest rodziną.

To nie pierwsze w ostatnich czasach przebłyski postępowej myśli w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Niedawno głośno było o słynnym kulturyście i aktorze Arnoldzie Szwarceneggerze, który skorzystał z tego, iż Facebook świętował legalizację jednopłciowych małżeństw i ustawił sobie w zdjęciu profilowym tęczowe tło. Gdy Polak „zagroził” odlajkowaniem jego profilu za tę postawę, ten zrispostował go słowami „Hasta la vista”.

Polub Pikio.pl, aby być na bieżąco:

ds

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
ŹRÓDŁOPolskatimes.pl
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułKanał La Manche: imigranci utrudnili ruch pociągów
Następny artykułGif z C.Ronaldo i zakrwawioną rugbystką podbija Twittera
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również