UDOSTĘPNIJ
US Air Force

Stany Zjednoczone prawie ukończyły budowę bazy lotniczej na terytorium północnej Syrii, która jest kontrolowana przez Kurdów. Amerykanie budują tam jeszcze jedną jednostkę, która będzie przeznaczona do użytku wojskowego i cywilnego. Taką informację opublikowała agencja Reutres, która powołuje się na kurdyjski portal BasNews.

BasNews zacytowała wypowiedź swojego źródła w kurdyjskiej grupie Syryjskie Siły Demokratyczne. Osoba ta udzieliła informacji, że budowa amerykańskiej bazy w miejscowości Rmeilan (prowincja Al-Hasaka) jest prawie ukończona, a na południowym-wschodzie od miasta Kobani (kurd.) / Ajn al-Arab (arab.) powstaje kolejna baza. W budowie mieli uczestniczyć amerykańscy specjaliści ds. techniki.

W ostatnim czasie przedstawiciel syryjskich Kurdów przyznał, że z pasa startowego w Rmeilan korzystały amerykańskie śmigłowce i miał być on wykorzystywany do celów logistycznych.

Doniesienia zdementował przedstawiciel Centralnego Dowodzenia Stanów Zjednoczonych (CENTCOM), który w specjalnie przygotowanym oświadczeniu stwierdził, że na terytorium Syrii nie są budowane żadne lotniska. W deklaracji stwierdził jednak, że Stany Zjednoczone nieustannie szukają możliwości poprawy swojej logistyki.

Józef Gawron

źródło: www.reuters.com
https://tvrain.ru/news/us_airbase-404988/

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułRozmowy na szczycie UE zerwane po wecie Orbana. „Nic nam nie narzucą”
Następny artykułPetru: Chcemy państwa naszych marzeń. Państwo pogardy jest w TVPiS
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również