UDOSTĘPNIJ
Daily Mail

Brytyjski reporter postanowił zrobić prowokację i zostać uchodźcą. Kupił syryjski paszport i zaczął podszywać się pod uchodźcę. Sprzedawca przekonuje, że po fałszywe dokumenty ustawiają się dżihadyści.

Sprawę opisał „Daily Mail”, którego dziennikarz jest głównym bohaterem historii. Reporter potrzebował jedynie 2 tysięcy dolarów, by zostać Syryjczykiem. W Turcji dobył w ten sposób prawo jazdy, dowód oraz paszport. Dzięki tym dokumentom zdobycie statusu uchodźcy na terenie Europy jest bardzo proste. Urzędnicy najczęściej uznają wnioski o nadanie statusu uchodźcy, gdy wnioskodawca ma pochodzenie syryjskie. Reporter zdobywając dokumenty zaczął więc podszywać się pod uchodźcę.

Dokumenty należały kiedyś do zmarłego Syryjczyka. Wystarczyło odpowiednio je zmodyfikować, by brytyjski dziennikarz mógł stać się ich nowym właścicielem. Nie jest on jedynym klientem. Brytyjski dziennik przekonuje, że do fałszywych dokumentów ustawiają się kolejki.

Niestety, nawet sam sprzedawca fałszywych dokumentów przyznaje, że po fałszywe dokumenty masowo przybywają dżihadyści, którzy chcą przedostać się do Europy.

– Te dokumenty są też używane przez dżihadystów, którzy chcą przedostać się do Europy – przekonuje handlarz.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

źródło: interia.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułMetallica będzie miała własne piwo
Następny artykułUsunięto portrety białych profesorów. Nie pasują do „nowej Szwecji”
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również