UDOSTĘPNIJ

W Warszawie w sobotę odbyły się dwie manifestacje: „Polacy przeciw imigrantom” oraz „Uchodźcy mile widziani”. Pikio.pl nagrało relacje z obu wydarzeń (film na końcu artykułu wraz z wywiadami z Marianem Kowalskim, Piotrem Ikonowiczem oraz Piotrem Szumlewiczem). 

Pogoda była niezbyt sprzyjająca, bowiem w Warszawie padał przelotny deszcz. Mimo wszystko na ulice wyszły tysiące mieszkańców. Pod pomnikiem Kopernika zebrało się 2-3 tysiące osób, które przybyły z transparentami wyrażającymi gotowość przyjęcia do Polski uchodźców. Manifestacja była spokojna i dość cicha. Przybyli przedstawiciele m.in Zjednoczonej Lewicy w tym RSS oraz Zielonych.

Na placu Defilad pojawiło się grubo ponad 10 tysięcy osób. Marsz zmierzał w kierunku Placu Zamkowego. Wznoszono wiele antyrządowych i antyimigranckich haseł, pojawiło się niewiele pirotechniki. Nie doszło do żadnej znaczącej interwencji policji, a marsz spokojnie doszedł do celu. Pojawiły się konserwatywne środowiska od ONR (organizatorzy), przez Młodzież Wszechpolską po partię KORWiN.

Poniżej film z relacji z obu wydarzeń. Polecamy subskrybować kanał Pikio TV na Youtube co można zrobić pod tym LINKIEM

 

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również