UDOSTĘPNIJ
fot. wikimedia / Joymaster / pixabay

Najmłodszą matką, która skorzysta z programu „Rodzina 500+” jest mieszkanka Boniewa. Kilkunastoletnia Dżesika dostanie wsparcie na dwójkę swoich dzieci. 

Dżesika zaszła w pierwszą ciążę w wieku 13 lat i urodziła córeczkę w 2014 roku. Drugie dziecko przyszło na świat rok później. Ojciec dzieci, Daniel W., został skazany przez sąd za współżycie z nieletnią.

Wniosek o wsparcie wynoszące w sumie 1000 złotych miesięcznie złożył konkubent matki Dżesiki, który jest jednocześnie bratem ojca jej dzieci.

W sumie, rodzina dostanie 3,5 tysiąca złotych miesięcznie, ponieważ wniosek o wsparcie złożyła również matka Dżesiki, która posiada jeszcze czwórkę innych dzieci.

Inny rekord pobiła rodzina z Dolnego Śląska. Rodzice 15-ciorga dzieci złożyli wniosek o wsparcie na 11 z nich i otrzymają miesięcznie 5,5 tysiąca. Z kolei rodzice 12-stki nieletnich dzieci z Oświęcimia dostaną wsparcie na wszystkie swoje pociechy, co – jak nie trudno policzyć – da im 6 tysięcy złotych miesięcznie.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: wloclawek.naszemiasto.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułBójka w tureckim parlamencie (video)
Następny artykułUSA: 11-latek postrzelił włamywacza. Złodziej „płakał jak dziecko” (video)
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również