UDOSTĘPNIJ
fot. youtube

Jak wynika z raportu opublikowanego przez Agencję Praw Podstawowych Unii Europejskiej (FRA) najbardziej antysemickimi środowiskami politycznymi i społecznymi są skrajna lewica oraz muzułmanie. Ponadto ponad 25% europejskich Żydów ukrywa swoją prawdziwą narodowość w obawie przed represjami. 

Jak czytamy w raporcie unijnej Fundamental Rights Agency, najwięcej antysemickich ataków zanotowano w środowiskach zrzeszających wyznawców islamu (27%). Co ciekawe, drugim w kolejności najbardziej antysemickim środowiskiem w UE jest skrajna lewica (22%), a nie jak potocznie się uważa skrajna prawica (19%).

Ponadto w raporcie możemy przeczytać, że – ogółem rzecz biorąc – ponad jedna czwarta europejskich Żydów ukrywa swoją prawdziwą narodowość w obawie przed represjami ze strony antysemitów.

Jeśli chodzi o to samo zjawisko w poszczególnych krajach to najwięcej Żydów ukrywających swoje pochodzenie jest w Szwecji (50%), potem Francji (40%) i Belgii (36%).

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

bh, źródło: algemeiner. com

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułUK: Policjanci przejechali psa, by „nie cierpiał”
Następny artykułSondaż: Katastrofalny wynik Platformy Obywatelskiej
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również