UDOSTĘPNIJ

Demografowie z Uniwersytetu Łódzkiego opublikowali raport, z którego wynika, że tylko nieliczni homoseksualiści skorzystaliby z prawa do zawarcia legalnego związku małżeńskiego. Dokument nie spodobał się środowiskom LGBT, które twierdzą, że przedstawiony raport nie ma przełożenia na rzeczywistość.

Polscy demografowie, którzy stworzyli raport, ustalili, że w takich krajach jak Czechy, Słowacja czy Węgry gdzie jest możliwość zarejestrowania związków jednopłciowych tylko nieliczni korzystają z tego prawa i jest ich z każdym rokiem coraz mniej. Na przykład na Węgrzech w 2014 roku z prawa do zawarcia związku skorzystało jedynie 260 homoseksualnych par.

Jak przekonuje dr Piotr Szukalski z Łódzkiego Uniwersytetu gdyby nasze przepisy zezwalały na rejestrację, i tak niewiele par by z tej możliwości skorzystało ponieważ podobnie dzieje się w krajach gdzie związki jednopłciowe są legalne.

Raport ostro skrytykowały polskie środowiska LGBT, które się z nim nie zgadzają i uważają go za niezgodny z rzeczywistością. Według nich z nowego prawa w Polsce skorzystałoby tysiące homoseksualnych par, które tylko na to czekają. Jak przekonują działacze walczący o związki partnerskie nawet jeśli byłoby to prawdą, że niewielu homoseksualistów skorzystałoby z takiego prawa to i tak trzeba to prawo stworzyć.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również