UDOSTĘPNIJ
fot. flickr / wikimedia / Piotr Drabik

CBOS przeprowadził w sierpniu badanie opinii społecznej sprawdzające, którzy z polskich polityków cieszą się największym zaufaniem Polaków. W czołówce znalazł się m.in. Paweł Kukiz, któremu ufa blisko połowa Polaków. Jak zawsze przypominamy, że do każdego sondażu należy podchodzić z dystansem.

Największym zaufaniem badanych cieszy się tradycyjnie prezydent Andrzej Duda. Głowie państwa ufa aż 64% badanych (wzrost o 2% w porównaniu do poprzedniego miesiąca). Na drugiej pozycji uplasowała się obecna premier rządu Prawa i Sprawiedliwości, Beata Szydło, która wzbudza zaufanie u 55% respondentów (wzrost o 1% w porównaniu z lipcem). Jak zauważa CBOS są to dotychczas najlepsze wyniki prezydenta i premier.

Na podium znalazł się również lider Kukiz’15, Paweł Kukiz, któremu ufa blisko połowa Polaków tj. 47%. Dalej uplasował się minister sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro (42%); lider Nowoczesnej Ryszard Petru, któremu ufa 33% badanych oraz Grzegorz Schetyna, który może pochwalić się wynikiem na poziomie 25%.

Politykami cieszącymi się najmniejszym zaufaniem są tradycyjnie Janusz Korwin-Mikke, któremu nie ufa aż 54% Polaków. Potem Antoni Macierewicz, któremu nie ufa 48% badanych i Jarosław Kaczyński, który nie wzbudza zaufania u 47% respondentów.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :


bh, źródło: cbos

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułOlimpijskie medale z recyklingu. Japończycy zrobią je z zużytych smartfonów
Następny artykułProstytutki jako makabryczni akwizytorzy. Kupują i sprzedają organy uchodźców
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również