UDOSTĘPNIJ

Parafrazując pewne dobrze znane przysłowie, rzec by można, że ?w zatrutym systemie nie może istnieć zdrowe państwo?.  Tej przenajświętszej prawdy nie wzięły sobie niestety do serca pseudo-elity kształtujące rzeczywistość po smutnych wydarzeniach zwanych gdzie nie gdzie ?transformacją?. To właśnie przez wspomnianą grupę amatorów grubej kreski, sytuacja w naszej ojczyźnie od 25 lat skłania co raz to nowe pokolenia do emigracji bądź bezsilnego załamywania rąk. A źródłem dzięki któremu polityczno- korupcyjne byty mają prawo bytu jest wszechobecny, tytułowy – postkomunizm.

To właśnie ON sprawia, że 90 letnia weteranka Powstania Warszawskiego żyje na skraju nędzy, w socjalnym mieszkaniu, a kulejący staruszek ? były żołnierz AK musi grać na harmonii w metrze by zarobić na leki niezbędne do życia. Dzieje się to w tym samym czasie, gdy opływające w dostatki ważne persony komunistycznej nomenklatury żyją bezkarnie za pieniądze ludzi do których kazali strzelać. A członkowie i współpracownicy Służby Bezpieczeństwa wprawieni w torturach i donosach żyją nie dość że nie rozliczeni za przestępstwa, na wysokich emeryturach, to na domiar złego stają się moralnymi autorytetami pełniącymi wysokie nieraz stanowiska.

To właśnie dzięki postkomunie biznes jest w Polsce w tak wielkim stopniu opanowany przez układy, kolesiostwo i korupcję,  a otwarcie własnego wciąż graniczy z cudem o czym przekonać się mogli chociażby widzowie opartego na faktach ?Układu zamkniętego?.  Ów rak tkanki państwowej poprzez uwłaszczenie PRL-owskich elit doprowadził także do sytuacji, w której zarabianie ogromnych pieniędzy w kraju równa się bardzo często współpracy z zakorzenioną w poprzednim systemie mafią.

Postkomunizm w końcu, broni co sił w lewackich płucach nazw ulic Karola Marksa i pomników na cześć Armii Czerwonej. A na wieść o tym, że istnieją ludzie głęboko wierzący w możliwość wyrwania Polski z brudnej beznadziei , krzyczy poprzez swych czerwonych popleczników: ?faszyzm nadciąga!?organizując debaty mające zatrzymać to urojone zjawisko.

Jako patrzące z nadzieją w przyszłość  młode pokolenie musimy nieustępliwie pamiętać o przeszłości. Musimy także patrząc na trud poprzednich pokoleń, zmiany w Polsce zacząć od korzeni. By wbrew lewackiemu hasłu ?historia dla historyków? umieć wyciągać wnioski z błędów niegdyś popełnionych. Tego bowiem twardego spojrzenia wstecz niezwykle boi się dzisiejszy establishment medialno-polityczno-biznesowy unurzany po szyję w układach z elitą którą ?obalono? 4 czerwca 1989 roku. Boi się ponieważ wie, że przyniesie ono nieuniknione rozliczenie win, lustrację i bezapelacyjne wyroki skazujące za zbrodnie popełnione przeciwko Narodowi Polskiemu. A wtedy mizernie budowany ?układ? rozpadnie się jak domek z kart grzebiąc w swoich gruzach być może samego ?króla? czy ?królową? i rozpętując tym samym krwawą wojnę na zbierane od lat haki. Ale do tego medialne ?asy? za wszelką cenę nie dopuszczą.

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułFukushima – 3 lata po katastrofie. O czym powinniśmy pamiętać?
Następny artykułKNP przekroczy próg. Oto 10 przyczyn.
Andrzej Brzozowski

Reprezentant Prawa i Sprawiedliwości. Członek Forum Młodych PiS. Konserwatywny katolik. Zainteresowany bieżącą polityką, partnerstwem wschodnim i historią. Poglądy gdzieś między Piłsudskim a Dmowskim. "Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem ? staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium."

Zobacz również