UDOSTĘPNIJ

Nowo wybrany burmistrz Radzynia Podlaskiego a do niedawna poseł Prawa i Sprawiedliwości, Jerzy Rębek, podjął jedną z pierwszych decyzji – przez pośrednictwo Matki Boskiej zawierza miasto Jezusowi.

„W przeddzień wprowadzenia stanu wojennego z okazji inauguracji rozpoczęcia nowej kadencji Samorządu Miejskiego, w najbliższy piątek (12 grudnia) o godz. 18.00 w kościele Trójcy Świętej będzie odprawiona Msza Święta w intencji mieszkańców Radzynia Podlaskiego i Ojczyzny. W czasie tej Mszy Świętej zostanie dokonany Akt zawierzenia Panu Jezusowi przez ręce Maryi Panny Miasta Radzyń Podlaski i jego mieszkańców. Po Mszy Świętej nastąpi złożenie kwiatów pod pomnikiem Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki. Na uroczystość zapraszają wszystkich Radzynia Podlaskiego Burmistrz i Rada Miasta” – głosi informacja na stronie parafii św. Trójcy w Radzyniu.

Wśród mieszkańców pojawiły się przypuszczenia, że ma to związek z otwartym poparciem dla Rębka przez proboszcza parafii św. Trójcy co w konsekwencji doprowadziło do wygranej posła PiS więc ten w musi się teraz odwdzięczyć. Sam nowo wybrany burmistrz tego miasta zapewnia, że to on osobiście zamówił mszę ponieważ chce dobra dla Radzynia i jego mieszkańców.

Także podczas wyborów Rębek dał się poznać jako głęboko wierzący katolik. Jako kandydat na burmistrza zobowiązał się w specjalnym oświadczeniu do kierowania się w działalności publicznej zasadami wyrosłymi z tradycji chrześcijańskiej, stania na straży małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny, obrony życia od poczęcia do śmierci oraz sprzeciwiania się promocji związków jednopłciowych.

O Rębku, pośle Prawa i Sprawiedliwości, po raz pierwszy zrobiło się głośno gdy w 2013 roku, z sejmowej mównicy zwrócił się do dzieci obserwujących obrady sejmu mówiąc im by pamiętały, że „żeby siostrzyczka lub braciszek narodzili się z in vitro, kilkoro spośród nich musi umrzeć„.

źródło: gazeta.pl

 

9 KOMENTARZY

  1. Politycy obecnego rządu bez skrupułów narzucają od lat nam lojalność wobec środowisk LGBT. Na się do sfery publicznej próbuje się wprowadzić nowe standardy i ideologie "równości". I to jest w porządku, ale jak kościół i politycy popierające chrześcijaństwo próbują jawnie wyrazić swoje poglądy, to już szkodliwa ideologia i zacofanie.

  2. Politycy obecnego rządu bez skrupułów narzucają od lat nam lojalność wobec środowisk LGBT. Na się do sfery publicznej próbuje się wprowadzić nowe standardy i ideologie "równości". I to jest w porządku, ale jak kościół i politycy popierające chrześcijaństwo próbują jawnie wyrazić swoje poglądy, to już szkodliwa ideologia i zacofanie.

  3. Polska przetrwała nie dzięki racjonalnej polityce, której przez dziesiątki lat nam brakowało, a dzięki temu, że wiara, miłość do ojczyzny której ona uczy i tradycja, której pomimo usilnych starań nie mogą dalej wyplenić i tego nikt nie zmieni.

  4. Polska przetrwała nie dzięki racjonalnej polityce, której przez dziesiątki lat nam brakowało, a dzięki temu, że wiara, miłość do ojczyzny której ona uczy i tradycja, której pomimo usilnych starań nie mogą dalej wyplenić i tego nikt nie zmieni.

  5. "Wśród mieszkańców pojawiły się przypuszczenia, że ma to związek z otwartym poparciem dla Rębka przez proboszcza parafii św. Trójcy co w konsekwencji doprowadziło do wygranej posła PiS więc ten w musi się teraz odwdzięczyć"—-Co zyskal proboszcz przez dokonanie tego aktu????

ZOSTAW ODPOWIEDŹ