UDOSTĘPNIJ

Nowo wybrany burmistrz Radzynia Podlaskiego a do niedawna poseł Prawa i Sprawiedliwości, Jerzy Rębek, podjął jedną z pierwszych decyzji – przez pośrednictwo Matki Boskiej zawierza miasto Jezusowi.

„W przeddzień wprowadzenia stanu wojennego z okazji inauguracji rozpoczęcia nowej kadencji Samorządu Miejskiego, w najbliższy piątek (12 grudnia) o godz. 18.00 w kościele Trójcy Świętej będzie odprawiona Msza Święta w intencji mieszkańców Radzynia Podlaskiego i Ojczyzny. W czasie tej Mszy Świętej zostanie dokonany Akt zawierzenia Panu Jezusowi przez ręce Maryi Panny Miasta Radzyń Podlaski i jego mieszkańców. Po Mszy Świętej nastąpi złożenie kwiatów pod pomnikiem Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki. Na uroczystość zapraszają wszystkich Radzynia Podlaskiego Burmistrz i Rada Miasta” – głosi informacja na stronie parafii św. Trójcy w Radzyniu.

Wśród mieszkańców pojawiły się przypuszczenia, że ma to związek z otwartym poparciem dla Rębka przez proboszcza parafii św. Trójcy co w konsekwencji doprowadziło do wygranej posła PiS więc ten w musi się teraz odwdzięczyć. Sam nowo wybrany burmistrz tego miasta zapewnia, że to on osobiście zamówił mszę ponieważ chce dobra dla Radzynia i jego mieszkańców.

Także podczas wyborów Rębek dał się poznać jako głęboko wierzący katolik. Jako kandydat na burmistrza zobowiązał się w specjalnym oświadczeniu do kierowania się w działalności publicznej zasadami wyrosłymi z tradycji chrześcijańskiej, stania na straży małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny, obrony życia od poczęcia do śmierci oraz sprzeciwiania się promocji związków jednopłciowych.

O Rębku, pośle Prawa i Sprawiedliwości, po raz pierwszy zrobiło się głośno gdy w 2013 roku, z sejmowej mównicy zwrócił się do dzieci obserwujących obrady sejmu mówiąc im by pamiętały, że „żeby siostrzyczka lub braciszek narodzili się z in vitro, kilkoro spośród nich musi umrzeć„.

źródło: gazeta.pl

 

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułLustracja albo śmierć!
Następny artykułNielegalny Konsensus Polaków
Wiadomości Pikio
Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również