UDOSTĘPNIJ

W Nowym Targu, za sprawą inicjatywy stowarzyszenia Wolnościowe Podhale, wybory prezydenckie połączone były z referendum w sprawie likwidacji Straży Miejskiej. Ponad 70% głosujących była za skasowaniem formacji.

W tym tygodniu uchwałę przyjęli radni tego miasta. Wynika z niej, że Straż Miejska ma działać do października, potem zostanie ostatecznie zlikwidowana. Uchwałę uzasadniano niechęcią mieszkańców do tej formacji. Większość z nich twierdzi, że jest niepotrzebna bo i tak źle spełnia swoją rolę.

Pojawią się też argumenty ekonomiczne. Koszt Straży Miejskiej ma być nieracjonalnie duży. Są również zarzuty kompetencyjne. Przewodniczący rady miasta miał stwierdzić, że mieszkańcy sądzą, iż dotychczasowe obowiązku straży miejskiej lepiej wykonywać będzie policja. – czytamy w depeszy PAPu.

Duża część internautów z kolei twierdzi, że podobne referenda powinny odbyć się w całej Polsce. Wskazują oni na to, że często formacja zamiast zajmować się poprawą bezpieczeństwa wlepia jedynie mandaty.

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

ds

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
ŹRÓDŁOPAP
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułEksces Polaka oburzył Szkotów. Wkładał penisa w szparę na listy w drzwiach
Następny artykułLudzkość zwyciężyła z HIV? Pierwszy przypadek wyleczenia
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również